Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine pühendab Euroopa ooperipäevad Verdi muusikale

16.02.2008 15:15

Vanemuise teater tähistab eeloleval nädalavahetusel Euroopa ooperipäevi, mängides reedel, 15. veebruaril Giuseppe Verdi ooperit "Trubaduur" ja laupäeval, 16. veebruaril "Rigolettot".

"Rigoletto" etendusele eelneb eeskätt noortele mõeldud loeng "Ooperitund", mida juhatab Mart Mikk. Loengu eesmärk on tuua rohkem kui 400-aastase ajalooga ooperikunst noortele lähemale neile arusaadavas võtmes, kaasates tänapäevase multimeedia võimalusi.
"Ooperitunnis" näidatakse häälepaelu laulmise ajal, tutvustatakse inimhääle akustilisi võimalusi, tuuakse näiteid nüüdisaegsete tehniliste võimaluste kasutamisest ooperilaval. Lavastaja Taisto Noore abiga tutvustatakse "Rigoletto" kesksed tegelasi ja sündmusi. Tartu 200 koolinoore loengu- ja teatrikülastust rahastas Tartu linnavalitsus.

Teist aastat korraldavad Euroopa ooperipäevi rahvusvahelised organisatsioonid Opera Europa ning RESEO. Opera Europa ühendab rohkem kui 100 ooperiteatrit ja -festivali 33 Euroopa riigist. Ka Vanemuise teater kuulub sellesse organisatsiooni. RESEO on üle-euroopaline ooperialast haridust edendav võrgustik, millel on tugipunktid 23 Euroopa riigis.
Verdi "Trubaduur" esietendus Vanemuise suures majas eelmisel laupäeval, lavastajaks Carmelo Agnello Prantsusmaalt ning muusikajuhiks ja dirigendiks Paul Mägi. Reedesel etendusel laulab Manrico rolli hiina tenor Xu Chang, kes õppis laulmist Itaalias ja töötab praegu Saksamaal.
Verdi "Rigoletto" esietendus Vanemuise väikeses majas mullu oktoobris. Ooperi lavastas Taisto Noor, muusikajuht ja dirigent Lauri Sirp. Nimiosa laulab laupäeval "Rigolettos" Eduards Čudakovs Lätist.
"Trubaduuri" etendus algab 15. veebruaril kell 19 Vanemuise suures majas. "Ooperitunni" algus on 16. veebruaril kell 17.30 teatri väikeses majas, "Rigoletto" etendus algab sealsamas kell 19.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee