Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine paneb Muhumaal sõitma teatribussi

28.05.2007 15:12

Juuni lõpul esietendub Muhumaal Pädaste mõisas Vanemuise teatri suvelavastusena Paul Barzi elegantne komöödia "Võimalik kohtumine". Teater paneb sel puhul Muhumaal Kuivastu sadama ja Pädaste mõisa vahel sõitma oma teatribussi, mis viib soovijad vaatama suvelavastust "Võimalik kohtumine" ning toob etenduse järel uuesti sadamasse tagasi.

"Teatri siiras soov on see meretagune teatrikülastus publikule võimalikult mugavaks muuta," ütles teatrijuht Paavo Nõgene. "Inimestel on võimalus jätta auto Virtsu sadamasse, sõita praamiga Kuivastusse ja istuda seal mugavalt teatri punasesse kahekorruselisse bussi. Sama võimalust saavad kasutada ka liinibussiga saabujad."

"Võimaliku kohtumise" tõlkis Maarja Jakobson, lavastab Raivo Trass ning kunstnikutöö teeb Vanemuise peakunstnik Kristiina Münd. Osades Aivar Tommingas, Raivo E. Tamm ja Ao Peep. Etendustel musitseerib Tartu Keelpillikvartett.
Muusikamaailma kaks suurkuju, ühel ja samal 1685. aastal sündinud Johann Sebastian Bach ja Georg Friedrich Händel, ei kohtunud tegelikult mitte kunagi. Pädaste vabaõhulaval toimuv on näitekirjaniku fantaasia vili, ehkki kõik see oleks võinud ju ka Leipzigis 1747. aastal just täpselt niiviisi juhtuda.
Pidulikul õhtusöögil avaneb välise aupaklikkuse varjus kummagi geeniuse egoistlikum loomus: isekus, loominguline kadedus, väiklus. Leebe, kuid teravmeelne komöödia kõneleb geeniuse positsioonist, kunstiloomingu müümisest ja müüdavusest, aga ka gurmaanlusest ja muudest meelelistest naudingutest.

"Võimaliku kohtumise" etendused toimuvad Muhu saarel Pädaste mõisas 29. ja 30. juunil ning 1., 3., 4., 8., 12., 13. ja 14. juulil algusega kell 20. Piletid on müügil Vanemuise teatri kassades, Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades üle Eesti ning Kuressaare kultuurikeskuses. Bussisõit Kuivastust Pädaste mõisa ja tagasi maksab 20 krooni ning teatribussi pileteid on võimalik osta Vanemuise kassadest, Piletimaailma müügikohtadest ja bussist.

Suvelavastus jõuab lavale Vanemuise teatri, Muhu valla, Pädaste mõisa ja teatri suurtoetaja Kinema koostööna.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee