Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine pälvis laste- ja noortesõbraliku organisatsiooni tiitli

01.06.2011 15:19

Möödunud neljapäeval, vaid loetud päevad enne lastekaitsepäeva, pälvis Vanemuine Tartu Linnavalitsuse ettevõtlusosakonna konkrusil „Parim ettevõte 2010“ laste- ja noortesõbralikuma organisatsiooni tiitli.

Tiitlit käis vastu võtmas Vanemuise noortetöö juht Mall Türk, kelle sõnul on Vanemuise teatris tehtav lastele ja noortele suunatud töö aasta-aastalt intensiivsemaks muutunud. Lisaks tavapärastele noortele ja lastele suunatud lavastustele on Vanemuise repertuaaris nn teatritunnid, kus lavastuslikud ja harivad elemendid on seotud ühtseks tervikuks. Vanemuine korraldab igal aastal konkursi „Nägin teatrit“ ja möödunud suvest alates ka Kollase Kassi Suvekooli, kus noored saavad teatripraktikute käe all ise esimesi teatritegemise kogemusi. Igapäevaselt korraldatakse kooli- ja lasteaiagruppidele giididega ekskursioone Vanemuise majades.

„Lastele ja noortele suunatud tegevusi on meil tõesti palju. Kõike üles loetleda ei olegi võimalik. Kõige olulisem seejuures on, et lastel tekkiks teatriga juba varakult hea kontakt ja et see kontakt ka püsima jääks,“ lisas Vanemuise noortetöö juht Mall Türk.

Laste- ja noortesõbraliku Vanemuise esindajad on kohal ka tänasel Lille maja poolt korraldataval lastekaitsepäeva üritusel –  kl 14.30-18.00 meisterdatakse Küüni tänaval koos lastega teatrinukke ning butafoorseid roose.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee