Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine näitab Helsingis ooperit ja tantsu

13.09.2005 12:20

Vanemuise teater etendab 15.-17. septembrini Helsingis Soome Rahvusooperis tantsulavastust "Armastuse tango" ja ooperit "Madame Butterfly".

Eesti ühe kuulsama koreograafi ja lavastaja Mai Murdmaa tantsulavastus "Armastuse tango" on inspireeritud Gabriel Garcia Marquezi romaanist "Armastus koolera ajal" ning selles kõlab Astor Piazzolla kütkestav muusika. Peaosi tantsivad Kaie Kõrb ning Vanemuise teatri noored andekad meestantsijad Andrus Laur ja Ruslan Stepanov.

Giacomo Puccini imekauni ooperi "Madame Butterfly" lavastas Vanemuises Guntis Gailitis Läti Rahvusooperist, lavastuse muusikajuht ning dirigent on Vanemuise peadirigent Hendrik Vestmann. Noort jaapanlannat Chio-Chio-Sani laulab ooperisolist Alla Popova ja ameerika mereväelast Pinkertoni Jan Oja.

"Armastuse tango" etendub Soome Rahvusooperis Almi saalis 15. septembril kell 19.30 ning "Madame Butterfly" 16. septembril kell 19.30 ja 17. septembril kell 18.30 sealsamas.

Möödunud hooajal käis Vanemuine Lätis Riias lavastustega "Suveöö unenägu" ja "Romeo ja Julia" ning osales Poolas Gdanskis "La Sonnambula" kontsertettekandel. Tänavu on Vanemuisel plaanis lisaks Soomele anda külalisetendusi ka Venemaal ja Saksamaal.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee