Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine kutsub koolivaheajal teatrisse

22.10.2011 17:12

Vanemuise teater on oma mängukava planeerides võtnud arvesse ka homme algavat koolivaheaega – lastel ja noortel on järgneva kümne päeva jooksul teatrisse asja vähemalt seitsmel korral.

Koolivaheaja mängukava alguseks võib pidada juba homme kell 12 väikeses majas etenduvat teatritundi „Aja lugu muusikas. Klassitsism“. Tegemist on Tarmo Leinatamme ja Hannes Võrno poolt läbiviidava muusikalise ajalootunniga, mille jooksul tutvutakse paljude 18.–19. sajandit puudutavate faktidega ning kuulatakse Vanemuise Sümfooniaorkestri esituses Mozartit ja Beethovenit.

Gümnasistidele võiks kindlasti huvi pakkuda eesti lavaklassika „Tabamata ime“, mis etendub reedel kell 19 väikese majas. Kandvates rollides astuvad lavale Hannes Kaljujärv, Liina Olmaru ja Merle Jääger.

Ka sellel koolivaheajal saavad lapsed tund enne etendust ning etenduse vaheajal koos Kollaste Kassidega teatrisaali fuajees meisterdada. Kassid on kohal kõikidel alljärgnevatel etendustel.

22. oktoobril kell 18 etendub suures majas lastemuusikal „Detektiiv Lotte“. Lottena on laval Gerli Padar.

Koguperelavastust „Helisev muusika“ saab vaadata kahel korral – 23. oktoobril kell 12 (peaosas Hanna-Liina Võsa) ja 25. oktoobril kell 19 (peaosas Birgit Õigemeel) suures majas.

29. oktoobril kell 12 saab väikeses majas vaadata lastemuusikali „Nukitsamees“.
Koolivaheaja lõpetab 30. oktoobril kell 16 suures majas etenduv põhikooli- ja gümnaasiumivanusele suunatud tantsulavastus „Mowgli“, mis on nimetatud kuupäeval mängukavas viimast korda.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee