Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine korraldab lastele ja noortele koolivaheaja teatripäeva

16.03.2009 12:44

Vanemuine tähistab reedel, 20. märtsil rahvusvahelist laste- ja noorteteatri päeva ooperitunni ja -loengu, teatriteemaliste joonistuste ja kirjutiste näituse ning "Peeter Paani" etendusega.

Lastele ja noortele mõeldud teatripäeva avaettevõtmisena algab kell 16 Vanemuise suure maja fuajees ooperitund "Appi! Ooper!?", milles ooperisolistid Merle Jalakas ja Jaan Willem Sibul räägivad ja näitavad, kuidas ooperit kuulata ning mida ooperis vaadata. Tragimad publiku seast saavad lähedalt vaadata rekvisiite ja isegi mõnda aariat kaasa laulda.

Kell 17 algab Vanemuise suure maja teatrisaalis ooperiasjatundja Tiit Made ooperiloeng, kus tutvutakse ooperiajaloo põnevamate tahkudega, vaadatakse pilte ning kuulatakse särtsakaid lugusid. Tiit Made räägib ooperižanrist, tippheliloojate omavahelisest konkureerimisest, primadonnadest, ooperipublikust, dirigendi rollist jpm.

Samal ajal avatakse teatri suure maja fuajees näitus, kus on vaatamiseks välja pandud laste teatriteemalised joonistused ja kirjutised. Enda elust ning tööst teatris tuleb rääkima Vanemuise näitleja Merle Jääger. Lapsed saavad meisterdada koos Vanemuise Kollaste Kassidega.

Kell 18 algab teatrisaalis Oksana Titova kogupere balletilavastuse "Peeter Paan" etendus (pilet 70–90 krooni) .
Etendusele eelnevad teatripäeva ettevõtmised on kõigile huvilistele tasuta.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
[email protected]
www.vanemuine.ee