Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine kolme komöödiaga Tallinnas

05.09.2007 16:52

Vanemuine toob Tallinna oma komöödiaparemiku, mängides 5.-7. septembrini Vene Teatris lavastusi "Beautiful Bodies", "Sekstett a la carte" ja "Mesimees".

Kolmapäeval, 5. septembril etendub Vene Teatri saalis ameerika näitekirjaniku Laura Shaine Cunninghami "Beautiful Bodies", mis räägib kuuest varases keskeas naisest, kes pole tahtnud või suutnud end kellegagi siduda ega lapsi saada. Aga bioloogiline kell tiksub armutult ja seda tagasi keerata pole võimalik. Loo lavastas Jüri Lumiste.

Neljapäeval, 6. septembril etendub "Päikesepoiste", "Piparkoogileedi" jpt vaatajarekordeid löönud komöödiate autori Neil Simon "Sekstett a la carte". Pariisi luksusrestoranis õhtusöögil kohtuvad kuus mitte enam verinoort inimest. Kolm meest, kolm naist. Põnevust lisab asjaolu, et keegi neist ei tea, kes on õhtusöögi korraldaja. Ka seekord on lavastajaks Jüri Lumiste.

Reedel, 7. septembril jõuab pealinna vaatajate ette Vanemuise praegu kõige kauem repertuaaris olnud lavastus "Mesimees". See on Charlotte Jonesi, viimase aja briti näitekirjanduse ühe menukama uustulnuka kirjutatud vaimukas lugu murtud tõotustest, purunenud unistustest ja mesilaste pidamise rõõmudest. Lavastajaks Ain Mäeots.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja