Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine kogus kolme kuuga ligi 60 000 külastust

03.04.2007 10:37

Vanemuise teatri etendused ja kontserdid kogusid käesoleva aasta esimese kolme kuuga 58 553 külastust, mis teeb möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 7629 külastust rohkem.
Tänavu esimeses kvartalis andis Vanemuise teater 164 etendust ja kontserti, nendest 26 toimus väljaspool statsionaari. "Statsionaaris tehti 43 204 külastust ning väljaspool statsionaari 15 349 külastust," ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene.
"Numbrid näitavad, Vanemuine on suutnud minna publikule lähemale: iga neljas teatrikülastaja vaatab meie etendusi väljaspool statsionaari. Mujal elab samuti palju teatrihuvilisi, kellele Tartu külastamine on erinevatel põhjustel keeruline. Soovime, et Vanemuise tegemistest saaksid osa võimalikult paljud, ja seetõttu jätkame ka edaspidi aktiivselt külalisetenduste andmist," kinnitas Nõgene.
Võrreldes mullusega paranes Vanemuise saalide keskmine täituvus 4,7 protsenti, olles esimese kolme kuu kestel 77,9 protsenti. "Vanemuine on jätkuvalt ja kindlalt Eesti kõige külastatavam teater. Nii suur hulk publikut on selge märk vaatajate usaldusest Vanemuise vastu. Teater peab vaatajate rohkust väga tähtsaks, sest publik annab kõige pädevama hinnangu teatri tegevusele," rääkis Vanemuise teatrijuht.
"Vanemuine on võtnud endale eesmärgi pakkuda teatrielamust võimalikult paljudele: noortest eakama publikuni ning suuremat kunstilist naudingut ootavast publikust nende vaatajateni, kes tulevad teatrist otsima pigem meelelahutust," rääkis Nõgene. "Paistab, et see põhimõte on end õigustanud, me oleme suutnud publiku ootusi täita." Tema sõnul teeb iseäranis rõõmu tantsu- ja ooperilavastuste külastatavuse märgatav kasv.
2006. aastal tehti Eesti teatrites kokku ligikaudu üks miljon külastust, millest Vanemuise teatri külastused moodustasid koguni ligi viiendiku: mullu kogusid Vanemuise etendused-kontserdid üle 182 000 külastuse.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee