Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine jätkab teatrikohtumiste sarjaga

15.11.2010 12:39

Vanemuise teater jätkab ka sellel hooajal 2008. aastal alustatud teatrikohtumiste traditsiooni. 2010/2011 toimub viis põnevat teatrikohtumist, kus enne etendust räägib lavastuse teemadel üks põnev inimene. Teatrikohtumisele pääseb sama õhtu etenduse piletiga, kohtumine ise ei maksa midagi.

Esimene kohtumine toimub juba sel kolmapäeval, 17. novembril kell 17 - zooloog Aleksei Turovski räägib Vanemuise suures majas enne „Mowgli“ etendust huntidest, inimestest, loomadest, loodusest mütoloogias ja Kiplingi loomemaailmas.

2. detsembril kell 18 tõdeb tuntud koolitaja Jaanus Kangur Vanemuise väikeses majas „Madame Butterfly“ etenduse eel, et ooper on müüdi ja rituaali stiliseeritud vorm, mis annab meile võimaluse avastada ennast, mõtestada elu ning kogeda vaimustavaid esteetilisi elamusi.

8. veebruaril 2011 kell 18 on publikul võimalik Sadamateatris kohtuda psühhiaater Jüri Ennetiga. Etenduse „Elling“ eel räägib prof Ennet autismist, kuidas seda tunda ja mõista ning sellega toime tulla. 2. märtsil kell 18 esineb Vanemuise väikeses majas kultuuriloolane Loone Ots, tema kõneleb “Tabamata imest“ kui naise, kunstniku, kunsti enda tragöödiast ning sellest, kes on tegelikult „päikesenaine“. Teatrikohtumiste sarja viimane loeng toimub 12. aprillil kell 18, kui Vanemuise väikeses majas astub taas kuulajate ette Jaanus Kangur ning arutleb enne „Manoni“ etendust teemal, kuidas elada hetkes ning teha valikuid, mis kasutavad käesolevaid võimalusi kõige paremini. 

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee