Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine jagas kollegipreemiaid

11.03.2009 15:17

Vanemuise teatrikuupeol valisid kolleegid aasta vanemuislasteks draamanäitleja ja -lavastaja Robert Annuse ning juhiabi Merle Nikkineni.

Lisaks kolleegide tunnustusele ja aasta vanemuislase tiitlit kinnitavale aukirjale said mõlemad laureaadid graveeringuga hinnalise käekella ja puhkusereisi Saaremaale.

Aasta vanemuislast valiti kuuendat aastat ja valimine toimus kahes kategoorias: üks laureaat valiti lavajõudude seast ja teine nende hulgast, kes oma igapäevatöös lavale ei astu. Igal Vanemuise töötajal oli võimalus anda salajasel hääletusel oma tunnustav hääl kolleegidele, kes on nii töiselt tublid kui ka suhtlemises meeldivad.

Lisaks kahele peaauhinnale anti välja kümme eriauhinda laval ning kümme eriauhinda väljaspool lava töötavatele vanemuislastele. Eriauhindade seas olid puhkepaketid erinevais tervisekeskustes, lõunad restoranis, raamatupoe kinkekaardid jms.

Lavajõududest pälvisid kolleegide eriauhinna draamanäitlejad Merle Jääger, Külliki Saldre, Maria Soomets, Ragne Pekarev, Maarja Mitt, Aivar Tommingas, Hannes Kaljujärv, Margus Jaanovits, ooperisolist Atlan Karp ja kooriartist Endel Kroon.

Väljaspool lava töötavatest vanemuislastest said eriauhinna trupijuht Eda Hinno, noorsootöö juht Mall Türk, kostüümilao juht Piret Univer, jumestusala juht Anne-Ly Soo, kontsertmeister Ele Sonn, kunstnik-rekvisiitor Kaie Uustal, vastuvõtusekretärid Helina Randma ja Piret Kütt, pealavameister  Rait Randoja ning peaadministraatori assistent Erik Makarov.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
[email protected]
www.vanemuine.ee