Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine hakkab Tallinnas Solarise keskuses etendusi andma

31.03.2009 11:59

Vanemuise teater ja Tallinnas kerkiv Solarise keskus sõlmisid koostöölepingu, mille kohaselt hakkab Vanemuise teater andma regulaarselt etendusi Solarise keskusesse rajatavas Tallinna Kontserdimajas.

Koostöölepingule kirjutasid alla Tallinna Kontserdimaja juht Aivar Sirelpuu ja Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. "Tänu sellele koostöölepingule avardusid oluliselt Vanemuise teatri võimalused näidata oma lavastusi pealinnas," selgitas Nõgene. "Kui seni andis Vanemuine väljaspool Tartut aastas 50–60 etendust-kontserti, neist 10–15 Tallinnas, siis nüüd suureneb ainuüksi Tallinna-etenduste arv poolesajani. Meile on oluline olla kõikjal üle Eesti publikule võimalikult lähedal."

Sõlmitud koostöölepingu kohaselt toob Vanemuine igal aastal lavale kolm uuslavastust, mida on võimalik näha nii Tartus kui ka Tallinna uues saalis. Ennekõike näevad pealinna vaatajad senisest rohkem Vanemuise muusika- ja lastelavastusi. Järgmisel hooajal etenduvad Tallinna Kontserdimajas "Detektiiv Lotte", "Savoy ball", "Ämbliknaise suudlus", "Nukitsamees" jt.

"Majanduslikult rasketel aegadel tuleb otsida lisavõimalusi, kuidas säilitada töötajatele nende töökohad ja hoida piletite hinnad mõistlikul tasemel," ütles Nõgene. "Vanemuine suurendabki sel eesmärgil oma uuslavastuste ja samuti väljaspool Tartut antavate etenduste arvu."

"Meie visioon Solarise keskusest kui Tallinna südamest võtab ühe rohkem ilmet," rääkis Solarise juhatuse liige Peeter Rebane. "Mida suuremale hulgale tippsündmustele me suudame koduks olla, seda rohkem rõõmu uuest keskusest ka tõuseb." Koostöölepingud on juba sõlmitud ka Pimedate Ööde filmifestivaliga, Tallinna Tantsuakadeemiaga jt. "Vanemuise pakutav "kultuuridoos" mõjub tallinlastele kindlasti värskendavalt."

"Tartu Vanemuise loomingu austajatele Põhja-Eestis on see mõistagi suurepärane uudis," kommenteeris koostöölepingut Tallinna Kontserdimaja juht Aivar Sirelpuu. "Võidavad sellest lepingu mõlemad osapooled: Vanemuine saab enda käsutusse suure ja nüüdisaegse saali, Tallinna Kontserdimaja kavva lisandub aga hulk tipptasemel kultuurisündmusi."

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
[email protected]
www.vanemuine.ee