Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine etendab Helsingis “Peer Gynti” ja “Toscat”

01.11.2007 13:29

Vanemuise teater annab 1.-3. novembrini külalisetendusi Helsingis Soome Rahvusooperis, kus etendatakse tantsulavastust "Peer Gynt" ja ooperit "Tosca".

"Vanemuine peab väljapool Eestit võõrusetenduste andmist väga tähtsaks," ütles Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene. "See annab esinejatele uusi kogemusi ja laseb neid ka igapäevasest töökeskkonnast mõneks ajaks eemale. Oleme üritanud seada asju nõnda, et nii draamatrupp, muusikatrupp kui ka balletitrupp käiks vähemalt korra aastas piir taga."

Vanemuise "Peer Gynt" on kahevaatuseline ballett Henrik Ibseni samanimelise värssdraama ainetel, mille loomisel on koreograaf ja lavastaja Mare Tommingas kasutanud Edvard Griegi, Claude Debussy ning rockansambli Savatage’i muusikat. Lavastuses osaleb kogu Vanemuise teatri 38-liikmeline balletitrupp, sümfooniaorkester, ooperisolistid ja -koor. Dirigeerib Lauri Sirp.

Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas pälvis "Peer Gynti" lavastuse eest 2007. aastal Eesti Teatri Aastaauhinna parima balletilavastuse kategoorias.
Vanemuise teatris tänavu septembrikuus taasesietendunud ooperilavastusega "Tosca" tähistati lavastaja Mikk Mikiveri 70. sünniaastapäeva. Mikiver (1937-2006) käis korduvalt lavastamas Soome teatrites, samuti on ta mänginud Soome filmides "Sõbrad, seltsimehed", "Põletav armastus" ning mitmes Soome teleseriaalis.

Giacomo Puccini kuulsa ooperi "Tosca" lavastas Mikiver Vanemuises 1995. aastal. Lavastuse taastajaks on tookordne lavakujundaja Ervin Õunapuu, teda assisteeris ooperisolist ja lavastaja Taisto Noor. Peaosi laulavad Jassi Zahharov, Pille Lill ja leedu ooperisolist Kristian Benedikt. Osalevad Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja Tartu Poistekoor. Dirigeerib Mihkel Kütson.

"Peer Gynt" etendub Soome Rahvusooperis Almi saalis 1. novembril kell 19.30 ning "Tosca" 2. novembril kell 19.30 ja 3. novembril kell 15.30.

Kaks aastat tagasi andis Vanemuine Soome Rahvusooperis külalisetendusi tantsulavastusega "Armastuse tango" ja ooperiga "Madame Butterfly".

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected],
www.vanemuine.ee