Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine Baltimaade balletifestivalil

29.04.2015 15:19

Tänavuse Baltimaade rahvusvahelise balletifestivali lõpuakordid annavad Vanemuise balletilavastused „Gatsby/La Dolce Vita“ ja „La Guinguette“. Balletifestivali põhiprogramm kestab tänavu 30. märtsist kuni 30. aprillini üle Läti.

Festival toimub 20. korda ning selle eestvedajaks ja kunstiliseks juhiks on Läti priimabaleriin ja koreograaf Lita Beiris. Festivali eesmärgiks on balleti populariseerimine, selleks kutsutakse kohale nii klassikalise kui modernse balleti truppe kõikjalt maailmast. Festival taotleb ka uute ideede vahetust erinevate truppide, koreograafide ja tantsukoolide vahel.

Vanemuise balletitrupp osales Riia festivalil esimest korda 2004. aastal Mai Murdmaa balletiga „Armastuse tango“. Festivalipublik on näinud ka David Sonnenblucki „Casanovat“ ja Ruslan Stepanov „Carrrmenit!“ ning galakontserdil on alati esitatud katkendeid Vanemuise balletirepertuaarist. Sel aastal esindavad Vanemuise teatrit lühiballetid „Gatsby“ (lavastaja-koreograaf Silas Stubbs) ja „La Dolce Vita“ (lavastaja-koreograaf Giorgio Madia Itaaliast). Etendused toimuvad ühise balletiõhtuna 28. aprillil Dailes Teatris Riias ning 30. aprillil teatris „Juras Varti“ Ventspilsis. Festivali raames etendub ka 29. aprillil Valmiera Kultuurikeskuses Fabrice Giberti lühiballett „La Guinguette“.
„Kuna festivalil esinevad väga tugevad balletitrupid ja artistid üle maailma, siis on meie osalus ääretult vastutusrikas, sest me ei esinda mitte ainult Vanemuise teatrit vaid kogu Eesti balletti,“ märgib Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.