Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine avab oma töötajatele tervisekeskuse

10.09.2007 16:40

Vanemuine avab esmaspäeval, 10. septembril teatri suure maja keldrikorrusel oma töötajaile mõeldud tervisekeskuse, kus vanemuislased saavad pingsa teatritöö kõrvalt tervist kosutada.

Teatri toetajate abiga valmis saanud tervisekeskuses on vanemuislaste käsutuses treeningsaal erinevaid lihasegruppe treenivate masinatega, massaažikabinetid, aurusaun, samuti korralikud pesemis-ja riietusruumid.

Teatrijuhi Paavo Nõgene sõnul on teater viimastel aastatel pööranud järjest rohkem tähelepanu töötajate olmetingimuste parandamisele.

Alanud 138. hooajast ootab Vanemuise suures majas ka teatripublikut mitu olulist uuendust. Vanemuise suure maja peasissekäigu varikatusele on paigaldatud 13 meetrit lai ja 80 sentimeetrit kõrge elektrooniline infotabloo, mille valmistas Viljandi firma Aatomik.

"Vanemuine on Eestis esimene kultuuriasutus, mis sellelaadse tabloo kasutusele võttis," ütles Nõgene. "Tabloo, mis kuvab 75-sentimeetri kõrgusi tähti, aitab tartlastele ja Tartu külalistele teatris toimuvast operatiivselt infot edastada."

Teatri peakunstniku Kristiina Mündi juhendamisel sai värske ilme suure maja kassade ümbrus ning publiku jalutusruumis rõõmustab teatrikülastajat uus punastes ja tumepruunides toonides kohvikumööbel, mis sobib oivaliselt Vanemuise teatrimaja arhitektuuriga. Kohvikuletid valmistas Tartu mööblifirma Funkkodu, kohvikutoolid ja -lauad telliti Rootsist firmalt Johanson Disain.

Vanemuise suurtoetajad on EMT, Kinema, Dunkri Kaubanduse AS ja Peugeot.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee