Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine annab välja „Nukitsamehe“ CD-plaadi

01.03.2010 16:53

Üheaegselt lastemuusikali „Nukitsamees“ esietendusega 6. märtsil annab Vanemuise teater välja „Nukitsamehe“ CD-plaadi, millel kõlab Olav Ehala armastatud muusika.

Teatrijuht Paavo Nõgene sõnul on Vanemuise kui riigiteatri soov ja kohustus jäädvustada oma paremate lavastuste muusika ka helikandjale. „Kui seda lastelavastust kord enam ei mängita, on lastel hea võimalus „Nukitsamehe“ muusikat veel aastate pärast kuulata ja kaasa laulda.“

Uhiuuel CD-l kõlavad „Nukitsamehe“ paljud tuntud palad nagu „Päikeseratas“, „Vitsalaul“, „Rahalaul“, „Kodulaul“ jpt. „Nukitsamehe“ CD levitaja Pedrobeat müüb plaati kõikjal üle Eesti, samuti saab seda osta Vanemuise teatrimajadest.

„Nukitsamehe“ lavastab Vanemuises Eva Klemets. Oskar Lutsu samanimelise lasteraamatu põhjal kirjutas libreto Leelo Tungal, laulusõnad Juhan Viiding ja Leelo Tungal. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Lauri Sirp, kunstnik Iir Hermeliin Tallinna Linnateatrist, valguskunstnik Airi Eras, koreograaf Janek Savolainen.

Nukitsamehe rollis astub lavale Marilyn Jurman. Itit mängib Laura Peterson Theatrumist või Marvi Vallaste ning Kustit Sten Karpov Pärnu Endlast. Teistes rollides Merle Jääger, Meelis Hansing, Jaan Willem Sibul, Ao Peep, Tõnu Kattai, Karmen Puis, Merle Jalakas jt. Osalevad Vanemuise teatri ooperikoor ja sümfooniaorkester.

Viimastel aastatel on Vanemuise teater andnud välja kahe lastemuusikali – „Detektiiv Lotte“ ja „Lumekuninganna“ – CD-plaadid ning DVD-plaadi  rockooperi „Ruja“ lavastusest.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee