Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuine annab Jan Uuspõllule hingetõmbeaega

05.11.2007 16:28

Vanemuine otsustas vähendada näitleja Jan Uuspõllu töökoormust tema raviperioodi ajaks miinimumini, kõigile tema rollidele on teater leidnud asendajad.
Vanemuise draamalavastuses "Mesimees" hakkab Jan Uuspõllu asemel mängima Felix Humble’it Ott Sepp. Samuti asendab ta Uuspõldu lavastuse "Jooksvad kulud" erinevates rollides. Filosoofilises komöödias "Vabamõtleja" mängib Denis Diderot’d Veikko Täär ning jandis "Teatriparadiis" Rutsi Ain Mäeots.

Täna Jan Uuspõlluga kohtunud ja töösuhteid arutanud teatrijuht Paavo Nõgene kinnitas, et kui näitleja tervislik seisund seda lubab, siis näeb Jan Uuspõldu taas Vanemuise laval 23. novembri ja 21. detsembri "Vabamõtleja" etendustel. "Vabamõtleja" ülejäänud etendusi mängib Veikko Täär.
"Vanemuine ja selle näitlejad soovivad Jan Uuspõllule head paranemist," ütles Nõgene. "Oleme valmis Jan Uuspõlluga tulevikus pärast tema paranemist taas koostööd tegema ja tema koormust meie teatris suurendama. Kuid hetkel on oluline, et näitleja saaks viibida arstide järelevalve all ning leida lahenduse oma muredele ja probleemidele."

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee