Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanalinnastuudio otsib Oliveri

14.05.2003 10:46

Teater Vanalinnastuudio kuulutab välja konkursi osatäitjate leidmiseks sügisese suurmuusikali "Oliver Twist!" jaoks.

Otsitakse poisse vanuses 9-12. Osavõtjatel palutakse ette valmistada üks vabalt valitud laul. Ettelaulmised toimuvad pühapäeval, 18. mail algusega kell 11.00 Vanalinnastuudios. Osavõtjatel palutakse end eelregistreerida
telefonil 66 88 781.

Lionel Barti koguperemuusikal "Oliver Twist!" esietendub Tallinna Linnahallis 1. novembril, kokku antakse 15 etendust. "Oliver Twist!" valmib teater Vanalinnastuudio ja Smithbridge Productionsi koostöös. Muusikali lavastab Georg Malvius, kunstnikuks on Ellen Cairns.

Charles Dickensi kuulsa romaani (kirjutatud 1837-39) muusikaliversioon valmis Lionel Bartil 1960. aastal, mil see esietendus ka Londonis. Lavastust mängiti tolle aja kohta rekordilised 2618 etendust. Kolm aastat hiljem, 1963 esietendus muusikal Broadwayl ning samal aastal võitis Lionel Bart
(kes on muuhulgas ka esimese Bondi-filmi - "From Russia With Love" - tunnusmeloodia autor) Tony auhinna muusika eest.

Koguperemuusikal "Oliver Twist!" räägib loo 13aastasest orvust, kes kasvab üles vaestemajas. Kuna Oliver pole mingi papist poiss ja julgeb oma õiguste eest seista, otsustab vaestemaja omanik ta edaspidiste probleemide vältimiseks surnumatjale abimeheks müüa. Uus töökoht pole aga Oliverile mokka mööda ja ta põgeneb sealt, sattudes ihuüksi Londoni tänavatele. Edasine saatus viib ta kokku Noorte Taskuvaraste Akadeemia juhi Fagini ja tema poistega.

Muusikali menu üheks aluseks võibki pidada värvikaid karaktereid, olgu see siis vaestemaja juht mr Bumble (Jassi Zahharov), tema tulevane naine lesk Corney (Katrin Karisma), varastekooli ihne omanik Fagin (Aivar Tommingas), kooli parimaid lõpetajaid, kõikide tänavate hirm Bill Sykes (Mait Malmsten või Raivo E. Tamm).

Teistes osades Lembit Ulfsak, Andrus Vaarik, Ülle Kaljuste, Priit Võigemast, Maria Soomets, Kaire Vilgats.


Ott Karulin
Vanalinnastuudio reklaamijuht
66 88 797, 052 08 498
ott@vanalinnastuudio.ee