Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Valmis postkaardikomplekt Vanemuise teatrikunstnike kavanditest

07.12.2009 11:46

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja teater Vanemuise koostööna on valminud postkaardikomplekt "LAENA MULLE VÄRVE, VANEMUINE! 140-aastase teatri kunstnikud".

Postkaardikomplekt on pühendatud Vanemuise 140. juubelile, mis täitub 2010. aastal. Komplektis on esindatud 16 Vanemuises kujundusi loonud kunstnikku kostüümi- ja dekoratsioonikavanditega ajavahemikust 1915–2010, valiku aluseks Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogu ning erakogud. Komplekti valitud kunstnikeks on Aleksander Tuurand, Voldemar Haas, Voldemar Peil, Georg Sander, Meeri Säre, Kustav-Agu Püüman, Tiiu Tepandi, Esti Kittus, Mari-Liis Küla, Ervin Õunapuu, Liina Pihlak, Aime Unt, Jaak Vaus, Kristiina Münd, Mare Tommingas, Iir Hermeliin. 

Komplekti koostasid Kustav-Agu Püüman ja Seidi Raid, lühikokkuvõtte tõlkis inglise keelde Madis Järv, kujundas Kadi Pajupuu, trükkis Ilotrükk OÜ. Postkaardikomplekti väljaandmist toetas Tartu Kultuurkapital. Postkaardikomplekt on müügil Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi infolauas.

Postkaardikomplekt on jätk Eesti teatrikunstnike tutvustamise sarjale. 2006. aasta sügisel andis Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum koostöös Estoniaga teatri 100. juubeli puhul välja komplekti „Kavandist kostüümini“ Estonia kostüümikunstnike kavandite teemal. 2008. aastal ilmus „Nii ja naa. Tuntud lastelugude tegelasi eesti teatrikunstnike kavanditelt”.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi poolt välja antud trükiste info on muuseumi kodulehel: http://tmm.ee/index.php?s=43

8.–12. detsembril on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi trükised müügil Eesti Rahvusraamatukogus jõulumüügil jõuluhindadega.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
tel. 64 46 407
[email protected]
www.tmm.ee

Teater Vanemuine
Vanemuise 6, Tartu 51003
infotelefon 7 440
www.vanemuine.ee