Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Valmis Hugo Raudsepa personaalbibliograafia

11.05.2009 10:47

Teisipäeval, 12. mail kell 15 esitletakse Rahvusraamatukogu kuppelsaalis väljaannet "Hugo Raudsepp. Bibliograafia".

Kirjandusteadlane Lehte Tavel märgib bibliograafia saatesõnas, et tegemist on teejuhiga Hugo Raudsepalt ilmunud ja tema kohta kirjutatud tekstide juurde. Mahukas, üle 4000 kirje sisaldav personaalbibliograafia tutvustab kirjandusklassikut näitekirjaniku, prosaisti, ajakirjaniku ning kirjandus- ja teatrikriitikuna nii kirjutiste, fotode kui ka karikatuuride kaudu.

Viktor Paul Hugo Raudsepp (10.07.1883 – 16.09.1952), kelle sünnist möödus 2008. aastal 125 aastat, alustas kirjanikuteed luuletajana, kuid tuntuks sai ennekõike vestekirjanikuna Milli Mallika varjunime all. 1920–1930ndatel kujunes Raudsepast meie kirjandusloo kuulsamaid komödiograafe, kes oma viljaka loominguga (u 30 näidendit, tippudeks külaeluainelised karakterkomöödiad "Mikumärdi" ja "Vedelvorst") domineeris Eesti teatrite algupärases repertuaaris kaks aastakümmet. Sellest ka teatriloo suur osakaal kirjaniku personaalbibliograafias. Proosaloomingus piirdus Raudsepp sageli anekdootlike karakterite ja situatsioonidega ning kriipsutas alla erandlikkust. Novellide paremik ja romaan "Viimne eurooplane" sisaldavad psühholoogilist läbinägemisvõimet ja mitmesuguste inimlike nõrkuste analüüsimise oskust.

Bibliograafia koostas Rahvusraamatukogu infospetsialist Tiina Ritson.  Koostamist ja väljaandmist toetasid Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital. Väljaannet saab tellida raamatukogu kodulehelt.

Olete oodatud esitlusele!
Täiendav informatsioon:
Tiina Ritson (RRi laenuosakond)
630 7436
e-post [email protected]
www.rahvusraamatukogu.ee