Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Valitsus täpsustas eriolukorrajärgseid leevendusi

22.05.2020 11:01

Valitsus täpsustas neljapäeval, 21. mai 2020 toimunud istungil eriolukorrajärgseid leevendusi. Uued leevendused puudutavad otseselt kultuurivaldkonda – nii kinosid, teatreid, kontsertorganisatsioone kui ka näiteks muuseume.

Autokinod ja kontserdid võivad toimuda ka sobivates sisetingimustes

Autokinode ja -kontsertide korraldamisel tühistas valitsus välitingimuste piirangu. See tähendab, et kui järgitakse 2+2 reeglit, autost ei tohi väljuda vältimatu vajaduseta ning autode parkimisel peab jääma piisav vahemaa, võib sellise ürituse korraldada ka sobivates sisetingimustes, näiteks suures sisehallis. Nagu vabas õhus ürituse korraldamisel, tuleb ka sisetingimustes vajadusel tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Avalikud üritused nagu kinod, etendused, kontserdid on lubatud 1. juunist

Alates 1. juunist on lubatud avalikud üritused nagu kinoseansid, etendused, kontserdid, laadad, festivalid, konverentsid jne nii sise- kui ka välitingimustes. Need sündmused on lubatud, kui korraldaja tagab 2+2 nõude täitmise ning siseruumides maksimaalselt 50 protsendi täituvuse, kuid mitte rohkem kui 50 inimest. Välitingimustes ei tohi avalikust üritusest osa võtta rohkem kui 100 inimest.

Muuseumid ja näitused

Muuseumide ja näituste osas loobutakse 1. juunist kuni 10 inimese suuruse rühma nõudest. Tagatud peab olema 2+2 nõude järgmine.

Juulist on lubatud pealtvaatajatega spordivõistlused nii sise- kui ka välitingimustes

Alates 1. juulist on lubatud pealtvaatajatega spordivõistluste korraldamine tingimusel, et täidetud on 2+2 reegli järgimine, siseruumides toimuva võistluse puhul 50% ruumi täituvus ning osalejaid ei ole rohkem kui 500. Välitingimustes on lubatud reeglite järgimisel 1000 inimesega spordisündmuse korraldamine.