Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Valitsus otsustas kultuuri- ja spordivaldkonda toetada 4,3 miljoni euroga

03.03.2021 10:00

Valitsuskabinet jõudis teisipäeval kokkuleppele avada uued abimeetmed kultuuri- ja spordivaldkonnale kogusummas ligi 4,3 miljonit eurot. Kultuurielu on suletud vähemalt 28. märtsini 2021, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Peamine toetusmeede tuleb kabineti otsuse kohaselt töötukassast. Vabakutseliste loovisikute abipaketti otsustas valitsus reservist eraldada 1,54 miljonit eurot. Võlaõiguslepinguid kasutavate kultuuri- ja spordiorganisatsioonide toetuseks eraldab valitsus 2,8 miljonit eurot.

"Me peame oma kultuuri- ja spordikorraldajaid ning loovisikuid hoidma. Kui kultuur taas avaneb, peab meie kultuurielu võimalikult sujuvalt jätkuma. See on kindlasti väga oluline tugi, sest lisaks töötukassale tuleb meie valdkonda juurde erimeetmeid 4,3 miljoni euro ulatuses," teatas kultuuriminister Anneli Ott. 

Kultuuriministeerium alustab tööd eraldatud summade jaotussüsteemi väljatöötamiseks. Raha eraldatakse valitsuse reservist järgmisel nädal, kui on täpsemalt paigas kultuuri- ning spordivaldkonna seesmine jaotus. Lisaks eraldab valitsus Haridus- ja teadusministeeriumile 2,6 miljonit eurot, et toetada erahuvihariduse ja -huvitegevuse valdkond. Sinna kuulub ka noortesport.

Seni kehtestatud piiranguid spordile, huvitegevusele jne ei muudetud.

Toimetaja: Victoria Maripuu
Allikas: kultuur.err.ee