Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Valitsus kehtestab 3. märtsist täiendavad piirangud – teatrid jäävad vähemalt märtsi lõpuni suletuks

25.02.2021 17:50

Valitsus tegi täna, 25. veebruaril 2021 põhimõttelise otsuse kehtestada alates kolmapäevast, 3. märtsist täiendavad piirangud. Järgmisest nädalast peavad publikule uksed sulgema enamik kultuuriasutusi, nende hulgas nii teatrid, kinod kui ka muuseumid.

INFO ON TÄIENEV: Loe lisaks Kultuuriministeeriumi kodulehelt & lehelt kriis.ee

Epidemioloogiline olukord on endiselt murettekitav, nakatumise oht on kõikjal ning oluline on tagada meie haiglate toimepidevus. 

Kultuuri- ja spordivaldkonnas peavad järgmisest nädalast publikule uksed sulgema nii mittestatsionaarsete kui ka statsionaarsete istekohtadega etendus- ja kontsertasutused, kinod, teatrid, konverentsid jm avalikud sündmused siseruumides, samuti muuseumid. Avatuks jäävad õuemuuseumid. 

Välitingimustes on avalikud üritused ja avalikud koosolekud lubatud, kui on tagatud osalejate arv kuni 10 inimest rühmas ning tagatud peab olema, et kokku ei puututa teiste rühmadega. Avalikke üritusi ei tohi korraldada ajavahemikus kell 22.00 kuni 06.00.

Sulgetakse aktiivne meelelahutus (ööklubid jmt). 

Spordisaalides on lubatud vaid individuaaltreeningud, välistingimustes kehtivad senised piirangud. Kinni lähevad ka spaad, veekeskused ja saunad. Veekeskustes on siiski lubatud sportimine individuaaltreeninguna. 

Piirang ei kehti spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele sporditegevusele, sealhulgas Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade ja esiliigade mängijatele, samuti puuetega inimeste tegevustele.

Samuti arutab valitsus kompensatsioonimeetmeid ja milliste mehhanismide kaudu need toetused peaksid jõudma.