Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Välisministeerium andis üle möödunud aasta kultuuripreemiad

07.01.2013 14:37

Välisministeeriumi kultuuripreemia said Ewert and The Two Dragons, Ilmar Raag, Riina Sildos, Laine Mägi ja Kalle Kasemaa.

Välisminister Urmas Paet andis täna üle välisministeeriumi 2012. aasta kultuuripreemiad, millega tänatakse loomeinimesi, kes on kultuuri kaudu aidanud kaasa Eesti rahvusvahelise maine ja tuntuse kasvatamisele, teatas välisministeerium.

Eesti-Prantsuse-Belgia koostöös valminud mängufilm „Eestlanna Pariisis“ on 2012. aastal originaalstsenaariumi alusel loodud filmidest kõige laiema rahvusvahelise koostöö näiteks. „Filmi valmimine illustreerib ilmekalt, kui heade tulemustega võib selline rahvusvaheline koostöö filmikunstis olla. Tunnustame selle eest filmi loojaid ja osatäitjaid,“ lausus Paet.

Välisminister rõhutas kultuuripreemiate üleandmisel ka seda, et välisministeerium hindab väga kõrgelt tänaste tunnustuse saajate aga ka kõigi teiste Eesti loomeinimeste panust Eesti tutvustamisel välismaal. „On väga hea meel, et meie kunsti- ja kultuuriinimeste mitmekülgne ning kõrgetasemeline looming pakub suurepäraseid võimalusi Eesti tutvustamiseks välismaal,“ sõnas välisminister.

Eelmisel aastal said välisministeeriumi kultuuripreemia Aivar Mäe ning XI noorte laulu- ja tantsupeo „Maa ja ilm“ loovmeeskonda kuulunud Veronika Portsmuth, Märt Agu ja Raul Talmar. 2010. aastal Arvo Pärt, Tõnu Kaljuste ja Tiina Lokk ning 2009. aastal Imbi Paju ja Tiit Ojasoo.

www.delfi.ee