Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Valgevene Suure Ooperi- ja Balletiteatri külalisetendused Estonias

07.02.2013 10:01

2013. aasta veebruaris vahetab Rahvusooper Estonia nädalaks lavad Valgevene Suure Ooperi- ja Balletiteatriga. Valgevene teater toob 8.–13. veebruarini Estonia lavale balletid „Spartacus", „Thamar“ ja „Šeherezade“ ning ooperid „Vürst Igor“ ja „Madama Butterfly“.

Ereda lehekülje Valgevene rikkast kultuurist avab fotonäitus kaasaegse kujutava kunsti muuseumi kollektsioonist. Näitus on etenduste külastajatele avatud 8.–21. veebruarini Estonia teatri I rõdu galeriis. Kokku esitletakse 25 tööd viielt autorilt. Nende hulgas on tuntud Valgevene fotokunstnikud – Valgevene riikliku kunstiakadeemia rektor M. Borozna, K. Kenigberg – aga ka noored fotograafid P. Ležanskaja, J. Pevnev ja S. Torbik. Fotode teemaks on Valgevene arhitektuuri mälestusmärgid – Minski tänavad. Kuid vaataja ei näe siin turistidele suunatud reklaami – Valgevene kerkib nende ette mõistatusliku ja nüüdisaegse maana, mis on ühtaegu tulvil eredate värvide maagiat ja habrast looduslikku ilu, ning kus elavad loojad ja intellektuaalid.

Eesti publikut üllatatakse ka võimalusega tutvuda suurepärase Valgevene kollektiiviga, kelle loominguliseks kreedoks on Valgevene taassünd ja valgevenelaste rahvalaulu propageerimine – folkrühmaga Kupalinka. Kupalinka esineb 8. veebruaril kell 17 Narva kultuurimajas Rugodiv ja 9. veebruaril kell 17.00 Vene kultuurikeskuses Tallinnas. Vaatajad saavad folkrühma CD-plaate ja meeneid mälestuseks kaasa osta. Sissepääs kontserdile on tasuta.

Kultuurivahetuse korras annab Rahvusooper Estonia 8.-13. veebruarini etendusi Minskis Valgevene Suure Teatri laval. Kavas on ooperid „Manon Lescaut“ ja „La traviata“ ning balletid „Manon“ ja „Pähklipureja“.