Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Valgevene kultuuripäevad Eestis lõpetab 60 aastat mängukavas püsinud ooper „Madama Butterfly“

12.02.2013 11:14

Valgevene kultuuripäevad Eestis lõpetab maailma üks vanemaid ooperilavastusi, Giacomo Puccini „Madama Butterfly“, mille esietendus toimus Valgevene Suures Teatris aastal 1953. „Madama Butterfly“ etendused on Estonias kavas täna, 12. veebruaril ja homme, 13. veebruaril kell 19.

Etendusi dirigeerib Andrei Galanov, peaosades laulavad Valgevene Presidendi noore laulja stipendiumi pälvinud Tatjana Gavrilova ja Brno Ooperiteatri solist Ivan Šupenitš. Eksootilise kujunduse on teosele loonud dekoratsioonikunstnik Ivan Sanin ja kostüümikunstnik Ivan Peškur.

Ooperite kirjutamisel huvitas Puccinit alati teose värvikas taust ja „Madama Butterfly“ pakkus heliloojale esmakordselt suurepärast võimalust põimida ooperisse eksootilisi elemente. Ta uuris põhjalikult jaapani rahvatraditsioone, rituaale ja arhitektuuri, millest saadud muljed peegelduvad ooperi helikeeles. Teoses on kasutatud seitset autentset meloodiat jaapani rahvamuusikast ja fragmente riigihümnist. Eksootilisele vastandub itaaliapärase tundelisusega kujutatud kauni Butterfly armastuse teema. Orientaalse eksootika ja itaallasliku kire sulamist on sündinud üks maailma ooperiliteratuuri populaarsemaid teoseid.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia
Maja täis muusikat!