Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Väike- ja projektiteatrid astuvad festivaliga publiku ette

30.10.2020 12:47

Laupäeval, 31. oktoobril 2020 algab viis päeva kestev Eesti väike- ja projektiteatrite liidu (EVPL) festival, millega tuuakse vaatajate ette liikmesteatrite 11 lavastust, milles on nii draama-, tantsu- kui ka lastelavastusi.

Festivali ühe korraldaja, EVPL-i juhatuse esimehe Allan Kressi sõnul on festival loodud selleks, et näidata Eesti teatrikülastajale n-ö erateatrite elujõulisust ja võimekust luua kvaliteetsel tasemel näitekunsti ja ühtlasi tutvustada selliseid teatreid koondavat erialaliitu.

"Teatrid, mis ei saa püsivat ja kindlat rahastust Eesti riigilt, on nii sisuliselt kui ka statistiliselt oluline osa meie teatrimaastikust, hoides üleval etenduskunsti ning pakkudes kvaliteetset alternatiivi riigiteatritele. Sellised teatrid annavad tööd professionaalsetele aga ka harrastusnäitlejatele, mis on eriti nähtav suvelavastustes üle Eesti," sõnas Kress.

Üle poole festivalikavast moodustavad uuslavastused, sh ka kolm esietendust. Olulisel määral on publikuks oodatud lapsed koos peredega, kellele kavandatud etendused on osaliselt heategevuslikud.

Festivali raames toimub 3. novembril Nõmmel, Von Glehni Teatris korraldatav konverents, millel väike-, projekti- ja erateatrite vedajad ning teatriinimesed arutavad Eesti teatrimaastiku muresid ja rõõme, võttes teemadeks väike- ja erateatrid, raha, aga ka võimalused olla projektiteatrina edukam ja tõhusam.

Festival toimub 31. oktoobrist 4. novembrini erinevates EVPL-i teatrimajades. Täpsema info leiab Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liidu kodulehelt aadressil teatrifestival.ee.

EVPL-i liikmesteatrid on R.A.A.A.M, Banaanikala Projektiteater, Fine 5 Tantsuteater, Teoteater, Oma Lava, Eesti Improteater, Tartu Üliõpilasteater, Miksteater, Tallinna Tantsuteater, Von Glehni Teater, Lasteteater SÕBER ja Vaba Lava mängivad oma etendusi Tallinnas Nõmmel Von Glehni Teatris, Vaba Laval, Teoteatris ja Nõmme Kultuurikeskuses.

Toimetaja: Victoria Maripuu 
Allikas: kultuur.err.ee