Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vabariigi Valitsus kiitis heaks Narva Vaba Lava teatrikeskuse loomise ja toetamise

19.01.2016 13:23

vaba lava
Vabariigi Valitsus kiitis 18. jaanuaril kabinetinõupidamisel heaks Narva teatrikeskuse asutamise ettepaneku. Valitsus leiab riigieelarve eelnõu koostamisel aastatel 2017-2025 Narva teatrikeskusele igal aastal 250 000 eurot. 
 
Kultuuriminister Indrek Saare sõnul aitab rajatav teatrikeskus muuta Narva kultuurielu mitmekesisemaks ning elukeskkonda kvaliteetsemaks. "Ei ole vastuvõetav olukord, kus Eesti suuruselt kolmandas linnas Narvas puudub täna saal professionaalsel ja kaasaegsel tasemel teatri tegemiseks," ütles kultuuriminister. "Narva väärib sellise suure potentsiaaliga kaasaegse teatrikeskuse lisandumist oma kultuurirajatiste hulka, mis oleks atraktiivne ka rahvusvahelise areenil," lisas Saar.

Kaasaegse multifunktsionaalse teatrikeskuse valmimine planeeritakse 2017. aasta lõppu. Keskusesse, mille tegevust opereeriks Sihtasutus Vaba Lava, ning mis hakkab asuma endise Baltijetsi tehase ruumides (Linda 2, Narva), on planeeritud ligi 220-istekohaga black-box' i tüüpi teatrisaal koos abi- ja kontoriruumidega ning kohviku- ja galeriiala. Narva Vaba Lava teatrikeskuse loomine on heaks näiteks, kuidas koostöös riigi, kohaliku omavalitsuse, era- ja kolmanda sektoriga saab luua uusi võimalusi kultuurivaldkonda.

Kultuuriministeerium otsib võimalusi teatrikeskuse rajamise esimeste tegevuste alustamiseks juba käesoleval aastal ministeeriumi omavahendite arvelt. Teatrikeskuse loomise ja tegevuse käivitamiseks ning toetamiseks nähakse ette pikaajaliste eelarvevahendite täiendav eraldamine Kultuuriministeeriumi eelarvesse.
 

Lisainfo:
Hillar Sein
Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler
hillar.sein@kul.ee
5210299