Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vabariigi President on Rahvusooper Estonia patroon

21.11.2006 15:28

President Toomas Hendrik Ilves andis täna nõusoleku asuda Rahvusooper Estonia patrooniks.
 
Rahvusooper Estonia peadirektor Paul Himma sõnul on president Ilvese otsus hea uudis nii Rahvusooperi perele kui kõigile teatrisõpradele. "Vabariigi President on Rahvusooperis alati oodatud aukülaline. Rahvusooperi missioon on kujundada ja väärtustada Eesti vaimset keskkonda tervikuna. Seda ülesannet täites tahame kaasa aidata riigipea tegevusele Eesti rahvuskultuuri arengu eest seismisel ja Eesti tutvustamisel maailmas," ütles Paul Himma.
 
President Arnold Rüütel oli Rahvusooper Estonia patroon oma ametiajal aastatel 2001-2006 ning enne seda riigikogu liikmena Rahvusooperi nõukogu liige. Estonia teatril olid tihedad ja kauaaegsed koostöösuhted ka president Lennart Meriga.
 
Ametisolev president on teatrikunsti ja klassikalise muusika aktiivse soosijana patrooniks sellealastele institutsioonidele ja ettevõtmistele Põhja-Euroopa riikidest näiteks Soomes, Iirimaal ja Islandil.
 
Vastavalt riigikogu poolt 1997. aastal vastu võetud Rahvusooperi seadusele on Rahvusooper Estonia eesmärk edendada eesti rahvuslikku teatri- ja muusikakultuuri, propageerida ja tutvustada seda Eestis ja välismaal ning teha maailma muusika- ja teatrikultuuri saavutused kättesaadavaks Eestis.

Kadri Valner
Rahvusooper Estonia
kommunikatsioonijuht
6831 284
www.opera.ee