Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava valiti Ida-Virumaa aasta tegijaks

22.02.2023 12:24

21. veebruaril 2023 Kohtla-Järve kultuurikeskuses toimunud Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud maakondlikul tänugalal anti üle maakonna teenetemärgid ja kuulutati välja Ida-Virumaa aasta tegija 2022: Vaba Lava.

„Aitäh! Kuidagi ebamugav on olla siin praegu teie ees, sest nagu teate, on teater siiski meeskonna töö ja igal üritusel, igal etendusel, igal tegemisel on oma meeskond, kes tegutseb koos ja nüüd ma olen siin üksinda," rääkis teatrijuht Märt Meos tiitlit vastu võttes. „Aga ma võtan selle tänu Vaba Lava poolt vastu loomulikult ja oleme õnnelikud, aitäh teile ja head Vabariigi aastapäeva," lisas Meos tormilise aplausi saatel.

Aasta tegija 2022 valisid välja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja maakonnaleht Põhjarannik. Aasta tegija tiitlile esitati sel aastal kümme ettepanekut, hindamiskomisjon valis välja kolm nominenti: Marina Koreshkova, Vaba Lava ja Narva eesti keele maja.

Ida-Viru maakonna teenetemärk on maakonna kõrgeim autasu, mida Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit (IVOL) annab välja neile, kellel on eriti silmapaistvad teened Ida-Virumaa ees.

Pildil Vaba Lava juht Märt Meos. Foto: Alar Tasa