Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava Teatrikeskus alustas produtsentide koolitusega

19.02.2016 12:34

Laupäeval, 20. veebruaril algab Vaba Lava Teatrikeskuses koolitus teatriprodutsentidele. Vaba Lava ja Läti Uue Teatri Instituudi rahvusvahelise koostööprojekti Theatre Expanded eesmärgiks on koolitada teatriprodutsente, kes teoreetiliste loengute ja praktikumide baasil omandaksid oskusi tuua välja rahvusvahelisi lavastusi ja kaasproduktsioone ning viia ellu sektoriteüleseid koostööprojekte. Kaks aastat kestev rahvusvaheline projekt "Theatre Expanded" toimub Interregi Kesk-Läänemere 2014-2020 programmi raames.

Produtsentide koolituse konkursile esitati 72 taotlust Eestist. Nende hulgast valitakse välja ca 15-liikmeline produktsioonitiim, mille ülesandeks on ekspertide juhendamisel tuua välja käesoleval kevadel kolm Vaba Lava rahvusvahelist kuraatoriprogrammi lavastust: „Tavalised inimesed. Tallinna versioon“„Ühendus paratamatu ületamiseks. Sada sõda üleilmse rahuni“ ja „Vormides hirmu“. Eesti produktsioonitiimi liikmetel on võimalus osaleda ka Läti koolitusprogrammis ja vastupidi.

Koolitusprogramm koosneb loengutest ja vestlustest rahvusvaheliste produtsentide ja festivalikorraldajatega, mis on mõeldud laiemale teatriavalikkusele, ning praktilistest töötubadest 15-liikmelisele produktsioonitiimile.

Avalikud loengud, mis toimuvad käesoleval kevadel, käsitlevad järgmisi teemasid: rahvusvaheline (kaas)produtseerimine, produtseerimine Eestis, meeskonnatöö ja protsessijuhtimine, rahastamisvõimalused, (välis)projektide kirjutamine ja -juhtimine, eelarvestamine, (piiratud eelarvega) turundus, müük ja kommunikatsioon, autoriõigused ja lepingud, tehnikajuhtimine, teatrieksport, festivalide ja showcase´ide korraldamine.

Koolitus on osalejatele tasuta. Õppetöö toimub osaliselt inglise keeles. 

Avanädalavahetusel, 20. ja 21. veebruaril peavad produtseerimisalaseid loenguid Vaba Lava väliskuraator Thomas Frank (Viin, Austria), Helga Baert rahvusvahelisest produktsioonikeskusest HIROS (Brüssel, Belgia), vabakutseline produtsent Kaarel Oja ning ärimentor  ja konsultant Asko Talu.  

Rohkem infot Vaba Lava kodulehelt.

Kontakt: 
Kristiina Reidolv
+372 55 25258
kristiina@vabalava.ee

Lisainfo:
Katrin Maimik
Vaba Lava Teatrikeskuse pressiesindaja
katrin@vabalava.ee
+37256502721