Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava põhiprogrammi ideekonkursile laekus 30 avaldust

09.04.2013 15:10

Teatrikeskuse Vaba Lava põhiprogrammi ideekonkursile on laekunud 30 avaldust väiketeatritelt, projektiteatritelt, vabatruppidelt ja vabakutselistelt loojatelt.

Vaba Lava kuraatorid rahvusvaheline teatriekspert Oleg Lojevski ning teatriteadlane ja -kriitik Madis Kolk valivad laekunud taotluste hulgast mai keskpaigaks välja Vaba Lava põhiprogrammi.

Vaba Lava juhatuse liige Kristiina Reidolv hindab konkurssi väga edukaks: “Nii suur hulk taotlusi Vaba Lava põhiprogrammi näitab, et etenduskunstide valdkonnas on palju väiketeatreid ja vabatruppe, kellel täna puuduvad väljendusvõimalused. Suur huvi konkursil osalemise vastu tõestab veelkord uue teatrikeskuse loomise vajadust.”

2010. aastal 9 väiketeatri poolt loodud Vaba Lava tekkis vajadusest leevendada väiketeatrite ja vabakutseliste loojate probleeme nagu näiteks lava ja prooviruumide puudus, vähene turundus- ja välissuhtlusalane võimekus, mängu- ja enesetäiendusvõimaluste nappus jne.

Vaba Lava ehitatakse üles originaalse mudelina eesti sõnateatri valdkonnas – teatrikeskuses on nii administratiivne kui tehniline personal, kuid loomingulise poole pealt on ametis vaid kaks kuraatorit, kes valivad ideekonkursile laekunud taotluste põhjal välja teatrikeskuse põhiprogrammi.

Vaba Lava eesmärgiks on kujuneda kaasaegseks ja avatud etenduskunstide keskuseks, mis pakub väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol.

Vaba Lava teatrikeskus luuakse Tallinnasse Telliskivi Loomelinnakusse.

Lisainfo:
Kristiina Reidolv
+372 55 25258
[email protected]
www.vabalava.ee