Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava peatab etenduste andmise lavastusega “Keegi KGB’st”

28.02.2022 16:13

Seoses Venemaa sõjalise agressiooniga Ukrainas peatab Vaba Lava etenduse "Keegi KGB'st" mängimise märtsis ja aprillis 2022. Kõik juba müüdud piletid ostetakse tagasi või vahetatakse mõne muu Vaba Lava poolt produtseeritud etenduse piletite vastu.

Näidendi "Человек из КГБ / Keegi KGB-st" loomise kallal töötas rahvusvaheline autorite tiim – venelased, leedulased, eestlased ja lätlased. Kõik sama põlvkonna inimesed: sündinud 20. sajandi lõpus, mis tähendab, et kogu nõukogude ajalugu on vaid tükike minevikust. Prooviti erinevatest riikidest leida KGB kaastöölisi ning nendega võimalikult ausalt rääkida. Oli soov mõista, mida arvavad nad sellest ammusest ajast nüüd, kui kõik on muutunud – kui 20. sajandi on välja vahetanud 21. sajand ning midagi olnust pole võimalik tagasi tuua.

Ühtlasi on tegu eksperimentaalse sissevaatega dokumentaalteatri telgitagustesse, kus noorema põlvkonna teatritegijad proovivad mõtestada ja luua läbi kerge huumori tõsist lavastust Baltikumi KGB'st. Kuid tänasel päeval ei tundu Vaba Lava teatritegijatele KGB juures enam midagi humoorikat. Kui üks selle kuritegeliku organisatsiooni liige ei ole aastate jooksul suutnud mõtestada 21. sajandi väärtusruumi ja alustas sõda rahumeelse naabriga. Mõrtsukad KGB'st tegutsevad endiselt ja kogu maailm kannatab selle all.

Lavastus on sündinud koostöös Eesti Rahva Muuseumiga. 

Etendused pannakse pausile vähemalt märts-aprill 2022. Kui maailm pöördub tasakaalu ja sõjategevus lõpeb, võib etendus naasta teatrilavadele.

Kõik teised Vaba Lava etendused toimuvad väljakuulutatud KAVA alusel.

NB! Teatrikuul kehtib kõikidele Vaba Lava produtseeritud lavastustele soodustus 2 piletit 1 hinnaga.

Rahulikku olemist Vaba Lava meeskonna poolt!