Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava osaleb teatri Volksbühne Berliin festivalil “POSTWEST. Guess where”

22.06.2020 15:08

24.–26. juunini 2020 toimub kultuuridevaheline festival "POSTWEST. Guess where", mis ühendab Ida-Euroopa teatritegijaid kümnest riigist. Tänu maailmas toimuvale eriolukorrale jõuavad kaksteist lavastust vaatajateni digitaalsete lahendustena. Kõik projektid on spetsiaalset festivali jaoks loodud ning vabalt vaadatavad kolmel järjestikkusel päeval kodulehel http://postwest.volksbuehne.berlin/en/. Programmis on live-etendused, video-etendused, kuuldemängud, fotoprojektid ning reaalajas toimuvad vestlused autoritega.

POSTWEST koondab kahteteist teatrit kümnest riigist omalaadseks koostöövõrgustikuks, mis uurib Ida-Euroopa ühise taustsüsteemi olemasolu ning identiteedilisi vastuolusid Lääne-Euroopaga. Mis on ühist endistel raudse eesriide taga olnud riikidel ja kultuuridel ning kuidas selline ajalugu muudab teatrikunstnike kultuurilist enesetunnetust? Kas üldse eksisteerib enam erinevuseid ida ja lääne vahel?

Eestist osaleb Vaba Lava festivali jaoks loodud videolavastusega "A different kind of white", mille idee autor ja esitaja on vabakutseline näitleja, lavastaja Jarmo Reha. Täispikkuses lavastus esietendub pealkirja all "WhiteWash" 3. juulil festivalil Baltoscandal. Lavastus räägib identiteedist, millel on palju kihte, aga on kiht, millest ei pääse, ka siis mitte, kui see on sotsiaalne konstruktsioon. Oma subjektiivse sisetundega, mis ei mahu ühegi sildi alla, oled oma nahas ikka üksi, olgu ümber nii palju valgust kui tahes. "WhiteWash" on performatiivne sööst identiteetide mutiauku.

Jarmo Reha on vabakutseline lavastaja, näitleja ja etenduskunstnik, kes ennist kuulus Teater NO99 truppi. Vabakutselisena on Reha alustanud pikemaaegset koostööd Belgias resideeruva lavastajaga Armel Roussel – nende ühisest koostööst on sündinud rahvusvaheline lavastus "Elagu elu, mis põletab rinda" (2019) ning tulemas on ka "Ether/After" (2021) ja "Walzc" (2022), kus Reha osaleb kaaslavastaja ja näitlejana. Eestis on Reha töötanud etenduskunstnikuna Emer Värgi lavastuses "You Will See So Many Pretty Things" Kanuti Gildi SAAL (2019). Reha esimene lavastajatöö oli "Oomen" (2018), mis pälvis koostöös dramaturgide Aare Pilve ja Laur Kaunissaarega Eesti teatri aastaauhinna "uue dramaturgia" eest. "WhiteWash" saab olema tema teine töö lavastajana, milles ta astub üles ka etendajana.