Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava loominguline meeskond lahkub koos Evestusega

30.09.2019 11:09

Vaba Lava meeskonnaga tegevjuhi Steven-Hristo Evestuse valikul liitunud kaks produtsenti, turundus- ja müügijuht ning tehnikajuht panevad pärast Evestuse lahkumisotsust samuti ametid maha.

"Teatrikeskuse sellisel tegutsemisel puudunuks selge perspektiiv ja vastutuse jaotus, sest töörahu ning motiveeritus saavad tuleneda vaid selgest juhtimispoliitikast ja hierarhiliselt läbipaistvast süsteemist," selgitas Evestus.

"Minu uued, pikaaegse kultuuri- ja teatrivaldkonna kogemusega meeskonnaliikmed tegid oma lahkumisotsused vastavalt väljakujunenud olukorrale ning on loomulik, et ühiste eesmärkide ja arusaamade pinnalt liitununa tabas meid kõiki kriisiolukord."

Aprillist Vaba Lava tegevjuhina tegutsema asunud Evestuse ülesandeks sai esimestest päevadest uue meeskonna valimine ja kokkupanemine. Uue tegevjuhi kokku pandud meeskond alustas tööd selle aasta augustist ning jõudis koos tegutseda vähem kui paar kuud.

Lahkumise oluliste põhjustena on Evestus välja toonud eelkõige küsitavused juhtimismudelis, mis viisid väliste sekkumisteni igapäevase töö planeerimisel, juhtimisotsuste vastuvõtmisel, rahaliste kohustuste korraldamise osas ja lisapingete tekitamises meeskonnale.

Evestus: Meose kiire määramine Vaba Lava juhiks näitab, et teatris ei saanud miskit muuta
Vaba Lava etenduskunstide platvorm on Eesti kultuuriruumis Evestuse sõnul vajalik, kuid selle ausa ja läbipaistva toimimise säilitamine on tekkinud olukorras seatud küsimärgi alla.

Evestus on viidanud, et teatriühenduse R.A.A.A.M juht Märt Meos on tegelenud jooksvalt Vaba Lava juhtimise vastutusalaga, sealjuures rahaliste kohustuste kokkuleppimise ja tegevussuundade korraldamisega, kuigi ei omanud vastavat pädevust peale oma lahkumist juhatusest selle aasta mai keskel.

Nõukogu, mille koosseisu kuulub kolm R.A.A.A.M-i asutajaliiget, otsus Meose toomise kohta Vaba Lava juhi kohale pärast Evestuse lahkumisotsust kinnitab Evestuse sõnul vaid sellise mõju ja kontrollifunktsiooni fakti.

Ka aprillis lõpetanud Vaba Lava juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv on kinnitanud, et lahkus koos toonase sisutiimiga samadel põhjustel.

Toimetaja: Merit Maarits
Allikas: kultuur.err.ee