Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava lisakonkursile laekus 35 avaldust, neist 16 välismaalt

03.02.2014 12:07

31. jaanuaril lõppenud teatrikeskuse Vaba Lava põhiprogrammi lisakonkursile laekus väiketeatritelt ja vabatruppidelt 35 taotlust. Konkursile esitati ka 16 projekti Venemaalt, Taanist, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Poolast ja USA-st. Vaba Lava kuraatorid rahvusvaheline teatriekspert Oleg Lojevski ning teatriteadlane ja -kriitik Madis Kolk valivad kevadisele ideekonkursile ja lisakonkursile laekunud ühtekokku 65 projekti hulgast veebruari keskpaigaks välja Vaba Lava põhiprogrammi avamishooajal 2014/2015.
Vaba Lava juhatuse liige Märt Meos hindab konkurssi väga edukaks: “Kevadise ideekonkursi 30 taotlusele lisandunud 35 projekti näitab selgelt väiketeatrite ja vabatruppide vajadusi - on palju originaalseid ideid, mis jäävad eesti truppidel realiseerimata praktilis-tehniliste võimaluste puudumise tõttu. Üllatav ja samas rõõmustav on välistruppide suur huvi Vaba Lava ideekonkursi vastu, mis annab lootust teostada ka põnevaid rahvusvahelisi koostööprojekte.” 

Vaba Lava teatrikeskus avatakse Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus 2014. aasta septembris. Vaba Lava eesmärgiks on kujuneda kaasaegseks ja rahvusvaheliseks etenduskunstide keskuseks, mis pakub väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol.

Lisainfo:
Kristiina Reidolv
+372 55 25258
[email protected]
www.vabalava.ee