Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava lisakonkursi tähtaeg lõpeb 31. jaanuaril

27.01.2014 15:02

Teatrikeskus Vaba Lava korraldab põhiprogrammi lisakonkursi, mille tähtaeg on 31. jaanuar 2014. Vaba Lava kutsub lisakonkursile osalema kõiki väiketeatreid, vabatruppe ja vabakutselisi loojaid.

Taotluste esitamine toimub Vaba Lava kodulehel: www.vabalava.ee
Soovi korral saavad taotlejad lavastuste ideekavandeid tutvustada Vaba Lava kuraatoritele pühapäeval, 9. veebruaril alates kell 11.00 Teater.Muusika.Kino toimetuses (Voorimehe 9). Igale taotlejale planeeritakse aega 15 minutit.
Vaba Lava põhiprogrammi ideekonkurss toimus 2013. aasta 8. aprillil, kuhu laekus 30 taotlust. Kuivõrd Vaba Lava teatrikeskuse avamine Telliskivi loomelinnakus lükkub 2014. aasta septembrisse, siis korraldab Vaba Lava põhiprogrammi lisakonkursi, et anda võimalus uute lavastuskontseptsioonide esitamiseks ning esimesele konkursile laekunud ideekavandite täiustamiseks. 

Vaba Lava põhiprogrammi koostab tandem rahvusvahelisest kuraatorist ja eestipoolsest abikuraatorist. Avamisaastal on Vaba Lava kuraatoriteks rahvusvaheline teatriekspert Oleg Lojevski ning teatriteadlane ja -kriitik Madis Kolk. Avamishooaja põhiprogrammi planeeritakse kuni 10 uuslavastust. Konkursi läbinud projektid ehk Vaba Lava põhiprogramm kuulutatakse välja 2014. aasta veebruaris.

Põhiprogramm moodustab Vaba Lava mängukavast ligikaudu poole, ülejäänud on kõrvalprogramm (külalisetendused, omaproduktsioon ja muud üritused) ning noorte eksperimentaallava.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele.

Vaba Lava ootab lisakonkursile kõiki väiketeatreid, vabatruppe ja vabakutselisi loojaid!

Kristiina Reidolv
SA Vaba Lava juhatuse liige
+372 5525258
[email protected]
www.vabalava.ee