Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava kuulutas välja uue kuraatoriprogrammi ideekonkursi

28.01.2019 10:45

Vaba Lava kuulutas välja uue kuraatoriprogrammi ideekonkursi, mille teemaks on "Murrangujaja inimesed" ja uue kuraatori järgmiseks kaheks hooajaks, kes on Leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius.

Uue kuraatoriprogrammi fookuses on aastad 1989–2019 ning Baltimaad ja nende lähinaabrid: Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Just sellistes geograafilistes ja ajalistes piirides soovib Vaba Lava kahe järgmise hooaja jooksul teatrikunsti vahendeid kasutades uurida inimeste saatusi. Plaanis on nii Vaba Lava Tallinna kui Narva teatrikeskustes tuua välja umbes kümme uuslavastust koostöös eesti, läti, leedu ja vene teatraalidega.

Samal ajal Vaba Lava kuulutas välja Eestisisese avatud konkursi järgmiseks kaheks hooajaks, mille põhjal valitakse kolm kuni viis lavastusideed. Žanrilisi piiranguid pole, oodatud on lavastusprojektid poliitilisest teatrist muinasjuttudeni, psühholoogilisest teatrist düstoopiateni.

Kandideerimiseks tuleb täita ära loomeprojekti kirjeldus ja lisada eaalrve. Loomeprojektid peavad mahtuma eelarvesse 10–20 tuhat eurot ning olema teostatavad ja esitatavad Vaba Lava Tallinna ja Narva teatrikeskuse saalides perioodil 2019 sügis kuni 2021 kevad. Kõik dokumendid koos kuraatoriprogrammi idee täieliku kirjeldusega asuvad veebiaadressil https://tallinn.vabalava.ee/ideekonkurss/. Loomeprojekte oodatakse 15. veebruariks.

Tingimustele vastavate ideede seast teeb uus kuraator valiku ja teise vooru pääsenud kutsutakse vestlusele. Lõppvooru jõudnud tööde seast välja valitud lavastusprojekte mängitakse 2019/20 ja 2020/21 hooaegadel Vaba Lava Tallinna ja Narva teatrikeskustes. Lõplikud konkursi tulemused selguvad 2019. aasta maikuus ja tehakse teatavaks septembris.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mis on seadnud eesmärgiks pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii Tallinna ja Narva teatrihoonete kui ka erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Vaba Lava on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele.

Kontakt: 
Ksenia Kuzmina
56262719