Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaba Lava kutsub osalema Julian Hetzeli töötoas

07.04.2016 10:49

Amsterdamist pärit lavastaja Julian Hetzel ja tšehhi etenduskunstnik Eva Susova kutsuvad 10 kohalikku koreograafi, näitlejat ja tantsijat osalema tavatus töötoas.

Töötuba toimub nelja päeva jooksul nii siseruumides kui Tallinna tänavatel. Sessioonide käigus valminud performance`it „Takistus“ etendatakse Tallinna tänavatel 2 päeva vältel.

Performance baseerub lihtsal lähteülesandel - inimene lebab maas. Tekib ootamatu olukord, mis ajutiselt katkestab linnamelu tavapärase funktsioneerimise.

Pilt inimesest, kes on pikali maas ilma mõjuva põhjuseta, pole märke ei vägivallast ega füüsilisest haigusest, sunnib möödujat suhestuma enda teel seisva takistusega. Tekib nii moraalne kui eetiline dilemma, mis nõuab seisukohavõttu. Kuidas reageerida? Kas lihtsalt mööda minna või pakkuda abi?

Kõik teavad, kuidas oleks õige antud situatsioonis käituda, aga kuidas on tegelikult? Kuidas mõjutab reaalsus üldtunnustatud väärtuste süsteemi?

Performance „Takistus“ kujutab endast eksperimenti „sotsiaalkoreograafias“.

Ootame osalema igast vanusest inimesi. Mingit spetsiifilist ettevalmistust peale vaimse ja füüsilise liikuvuse ja eksperimenteerimislusti me osalejatelt ei oota. Linnaruumis maas lamamine tundub lihtne, kuid nõuab julgust, keskendumist ja lavastaja usaldamist.

Töötoad toimuvad 8.05 ja 9.05, 2016.

Performance`id linnaruumis toimuvad 10.05 ja 11.05, 2016.

Huvilistel palun saata hiljemalt 13. aprilliks motivatsioonikiri, CV ja võimalusel lingid tehtud töödele aadressile tiiu@vabalava.ee.

Töötuba toimub inglise keeles ning on ei ole tasustatav.

„Vormides hirmu“ on Vaba Lava 2015-2016 hooaja kuraatorprogrammi 8. lavastus. Esietendus toimub Vabal Laval 13.05.2016.

„Vormides hirmu“ koosneb kahest eraldiseisvast, kuid teineteist sisuliselt täiendavast osast: etendusest, mis toimub Vaba Lava saalis ja linnaruumis toimuvatest performance`itest koondnimega „Takistus“. 

Julian Hetzel: http://julianhetzel.schnigg.com

Lisainfo:
Tiiu Tamm
Vaba Lava produtsent
Tel 524 6543 
E-post tiiu@vabalava.ee