Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Väärikas juubel: lavakunstikool saab 60

28.11.2017 10:16

Neljapäeval, 30. novembril tähistab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool oma 60. tegevusaastat. Sünnipäeva puhul etendub Eesti Draamateatris XXVIII lennu bakalaureuselavastus, Molière'i "Õpetatud naised", ja kuulutatakse välja tänavune Voldemar Panso nimelise auhinna laureaat.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli juhataja Lembit Petersoni sõnul on kõik senised lavakunstikooli juhid ja pedagoogid, õpilased ja  vilistlased püüdnud püsida kooli asutaja, ühe eesti teatrihariduse parimate traditsioonide jätkaja Voldemar Panso osutatud kursil.

"Teatrihariduse heaks omandamiseks loodud õpikeskkonda on selle 60 aasta vältel pidevalt püütud täiustada ja avardada. Võib öelda, et selle aja  jooksul on kool olnud paljude, väga erinevate ilmavaateliste, eetiliste ja esteetiliste mõjutuste taimelavaks ja meie meie ühiskonnas toimuvate protsesside peegeldajaks," ütles Peterson.

"Suur osa eesti teatriinimestest on just siit, Toompea koolist oma loometegevuse alustamiseks läbi valude ja rõõmude tuge ja innustust saanud," lisas Peterson.

Lavakunstikooli lennud ja juhendajad 60 aasta jooksul:

Neljapäeval, 30. novembril, Voldemar Panso 97. sünniaastapäeval annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia perspektiivikale lavakunstikooli üliõpilasele Voldemar Panso nimelise auhinna, millega kaasneb mälestusmedal ja Kultuurkapitali rahaline preemia. Lavakunstikooli 60 aasta juubeli puhul etendub samal õhtul kell 18 XXVIII lennu bakalaureuselavastus, Molière’i "Õpetatud naised" (lavastaja Lembit Peterson). 

Tegu on avaliku sündmusega ja piletid on müügil Piletimaailmas:

Lisainfo:
Kristi Saarvelt
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Tel: +372 5624 2863
www.ema.edu.ee