Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uute koreograafide sari PREMIERE kutsub osalema

21.05.2014 15:08

premiere2014
PREMIERE on sari neile, kes on alustamas oma koreograafi teed. Sari pakub tuge enda tutvustamiseks ja esimese tantsulavastuse väljatoomiseks.

STÜ alustas sarjaga PREMIERE 2009. aastal, tuues lavale esimest professionaalset lavastust loovate koreograafide loomingu. Tänaseks oleme täiendanud sarjas osalemise tingimusi avades Premiere kõigile loovisikutele, kes soovivad luua oma esimest lavastust, mille ambitsiooniks on läbi tantskunsti end väljendada.

PREMIERE toetab koreograafi oma idee teostamisel pakkudes proovisaali, avalikke ettenäitamisi ja arutelusid prooviperioodi jooksul, lavastusmeeskonna töötasusid, tehnilist tuge, teavituse ja etenduste korraldamist.

STÜ sari PREMIERE pakub aastas kuni kahele loovisikule abi oma tantsulavastuse väljatoomisel ja esitamisel.

Sarjas osalemise tingimused:
  • * lavastusmeeskonna moodustavad omal alal tunnustatud loovisikud
  • * autor suudab oma ideed ja kontseptsiooni arusaadavalt sõnastada, põhjendada ning tal on selge nägemus, kuidas sünnib sellest tantsulavastus
  • * soolo või duett
  • * lavastuse pikkus 20 – 30 minutit
  • * esietendus Sõltumatu Tantsu Laval veebruaris 2015

Varasematel aastatel on PREMIERE- sarjas osalenud Üüve-Lydia Toompere, Mari-Liis Eskusson, Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts, Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik ja Helena Pihel. Etendused on toimunud nii Tallinnas, Tartus, Helsingis, Viljandis, Hiiumaal, Rakveres ja mujal. Karl Saksa Premiere sarjas etendunud “Tsuud” pälvis 2010. aastal teatri aastaahindade laureaadi tiitli tantsulavastuse kategoorias. Svetlana Grigorjeva märgiti 2011. aasta Eesti sõltumatu tantsu auhinna aasta tulijaks Premiere sarjas esietendunud lavastusega “sõp rus est”.

PREMIERE`le kandideerimiseks esitage oma lavastusidee ja videonäide (youtube, vimeo, vms link internetis) senisest loomingust hiljemalt 1. juuniks aadressile triinu @ stu.ee.