Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uus veebipõhine kunstifestivalide otsingumootor

14.11.2018 13:31

14. novembril 2018 avalikustab Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (European Festivals Association, EFA) otsingumootori FestivalFinder.eu

Kultuurihuvilised üle maailma saavad kasutada veebipõhist otsingumootorit, et avastada kunstifestivale: muusikast teatrini, tänavakunstidest tantsu ja kirjanduseni. Seda 45 riigis nii Euroopas kui ka väljaspool.

FestivalFinder.eu on osa "Europe for Festivals, Festivals for Europe – EFFE" initsiatiivist. See platvorm juhatab rahvusvahelise publiku, festivalide austajad, esinejad, managerid, reisijad, akadeemikud, ajakirjanikud, blogijad, poliitikud, linnade arendajad jne läbi mitmekesise Euroopa kultuuriruumi. Selle mõtte loojaks ja arendajaks on Euroopa festivalide kogukond ja seda toetab Euroopa Komisjon ja Parlament. Koostöös kunstifestivalide, linnade, turismikorraldajate ja publikuga püüab FestivalFinder.eu olla kõige ajakohasem, põhjalikum ja praktilisem juhend Euroopa kunstifestivalideni.

Registreerimine FestivalFinder.eu lehele on avatud tänasest, 14. novembrist, ning on lihtne, kiire ja tasuta. Juba 1129 organisatsiooni (EFFE märgise võitjad aastadel 2015-2016 ja 2017-2018) on leheküljel üleval.

EFFE märgis on Euroopa kvaliteedimärk, mida antakse välja märkismisväärsetele kunstifestivalidele, kes on tunnustatud nii oma töös, kuid samuti ka kogukonna kaasamise ja rahvusvahelises avatuse valdkondades. EFFE partneriks Eestis on Leelo Lehtla poolt juhitud PLMF Arts Management.

European Festivals Associationi (EFA) missioniks on liikmefestivalide ühendamine ja esindamine Euroopas ja üle maailma, aidates kaasa Euroopa kunstilise elu arengule. EFA on kunstifestivalide kõige olulisem platvorm, kuna EFA toetab ja edendab kunsti loomist, produktsiooni ja osavõttu. EFA ja selle liikmed tagavad ligipääsu ja kättesaadavuse Euroopa kultuuripärandile ning peavad seda iga kodaniku inimõiguseks. EFA töö keskmes on festivalide, riigiasutuste ja teiste sidusrühmade vaheline koostöö ja suhtlus.