Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

UUS VANA TEATER tegutseb taas aktiivsemalt

08.10.2007 15:06

Teater pühendab oma 8. oktoobril algava kuuenda hooaja kolme tuhande aastasele jutustamiskultuurile. Uus Vana Teater on kasvanud nii sisult kui vormilt - mängukavas on neli lavastust, uuel hooajal valmib kaks uuslavastust, millest üks on interaktiivne monoloog tööpealkirjaga "Esmaabi" ja teine multimeedialavastus tööpealkirjaga "Orientõhtu".
Teatri juures tegutseb 12-liikmeline Stuudio.

Hooaeg algab esmaspäeval, 8. oktoobril kell 19.30 ÕHTUKOOLiga Veinipööningul (Viru 18). "Õhtukool" on kohtumiste sari, tavaliselt kuu esimesel esmaspäeval, mille teemaks on teatriantropoloogia. Inspiratsiooni on saadud Mati Undilt ja Eugenio Barbalt. Vestlusringi on iga kord kutsutud üks eesti kultuuriinimene, kes vestleb elu ja teatri piirimaid otsivate huvilistega. Möödunud aastal olid teemaavajateks Maria Joanna Madise ja Aivar Simmermann. Sel aastal on esimeseks mõtte- ja laulumõlgutajaks Tõnu Tepandi. Sissepääs prii.

PÖÖNINGU LOOD 2/7 on teine osa seitsmeosalisest jutustamisetenduste sarjast. "Lood 2" on keskendunud kahekõnedele, dialoogidele ja vestlustele. Kuulda antakse väga tuntud, tuntud, teada ja veel olemata kahekõnesid… värsis, vabavärsis ja värsivabas vormis. Teemadeks on armumine, armastus ja armastuse vaegus. Need teemad kõlavad kuidagi vanamoeliselt aga kõik mõjusad kahekõned on millegipärast seal kinni. Huvitav miks?

Tänaseks on Alessandro Baricco monoloogi "NOVECENTO" mängitud 152 korda ja järgmised kaks hooaega mängitakse veel. Selle aasta sees ilmub tekst ka raamatuna, kirjastuselt Pegasus.

Novembri keskel seisab ees reis Itaaliasse - Milanosse, Firenzesse ja Napolisse, kust tahetakse järgmiseks hooajaks kaasa tuua üks lavastus ja lavastaja.

Valmis on saanud ka tõlge Charles Peguy’ "Jeanne d’Arci armastuse müsteeriumist".