Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uus teater avab uksed!

31.05.2005 10:28

Neljapäeval, 2. juunil kell 18 avab uksed Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi laste- ja noorteteater Assauwe Teater. Avatükiks on Jaanika Juhansoni lastelavastus "Kadunud aja saladus".

Muuseumi juures tegutsema hakkav teater on oma nime saanud Assauwe linnatorni järgi. Teater koondab endas Viljandi Kultuuriakadeemia tudengeid ja vilistlasi, kuid kasutab oma lavastustes ka teiste teatrikoolide lõpetanud näitlejaid. Kunstiline juht ja pealavastaja on Viljandi Kultuuriakadeemia lavastajaõppe tudeng Jaanika Juhanson.

Assauwe Teatri üheks eesmärgiks on laste ja noorte silmaringi avardamine eesti teatri ajaloo osas. Teemaõhtute ja lavastuste loomisel kasutatakse muuseumi arhiivimaterjale, fotosid ja esemeid, kuid publikuni tuuakse need noortepärases stiilis ja kaasaegseid tehnilisi vahendeid kasutades. Teater tegutseb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ruumides, andes etendusi nii kohapeal kui võimaluse korral ka koolides, lasteaedades, kultuurimajades jm.

Lavastus "Kadunud aja saladus" on mõeldud lastele alates 5. eluaastast, kuid pakub kaasamõtlemist kogu perele. Teemaks on tänapäeval nii aktuaalne ja hõlmamatu mõiste - aeg. Miks vanematel ei ole aega, kuhu aeg kaob ja kuidas olukorda muuta?
Lavastus ja kujundus on Jaanika Juhansonilt, valguskujunduse teeb Priidu Adlas. Näitlejatena teevad kaasa Kaili Viidas, Sheila Kolk, Aivo Sadam, Alo Kurvits jt.

Järgmised etendused toimuvad Vanalinnapäevade raames 3. juunil kell 11.00 ning 4. ja 5. juunil kell 12.00 muuseumi Assauwe tornis (Müürivahe 12, Tallinn).

Pileti hind on 20.-/10.- krooni.
Lisainfo ja piletid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist tel. 64 42 884.


Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn
tel. 64 46 407
[email protected]
www.tmm.ee