Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uus tantsuteater toob Eestisse Pariisi hõngu

29.03.2012 14:36

Tõnu Veiler ja Veronika VallimäeEsmaspäeval, 2. aprillil esietendub tänavu loodud rahvusvahelise tantsuteatri T-Ballett debüütlavastus, mis toob Eesti publikuni stsenaariumi elust Pariisis, suurlinna kujunduselemendid ning Prantsusmaa heliloojate muusikaloomingu ja –disaini.

Vene Teatris esietenduvas debüütlavastuses „Ohlala...Ca s`est passé comme ca“ ehk „See juhtus nii...“ esitleb aastaid Pariisis resideerunud lavastaja Tõnu Veiler publikule uue tantsuteatri loomingulist käekirja. “Pariisi eluolust ja hetkedest inspireeritud lavastus ühendab endas nii klassikalisele balletile kui ka kaasaegsele tantsule iseloomulikud elemendid,” kirjeldas Veiler. “Lavastuse kandev sõnum on inimlikuks jäämise kunst, selle olulisus sõltumata juhustest, vajadustest ning nullpunkti tagasijõudmistest,” lisas Veiler.

T-Balleti kunstilisse kollektiivi kuuluvad: lavastaja ja koreograaf Tõnu Veiler, koreograaf/assistent Anu Ruusmaa, kunstnik Madis Nurms, valguskunstnik Karmen Tellisaar, muusika- ja helidisainer Manue G (Pariis).

Lavastuse tantsijate koosseisus astuvad muuhulgas üles: Mari (Savitski) Kõiv, Paula Veiler (European Ballet London), Jevgeni Grib (Eesti Rahvusballett), Ksenia Chamova, Veronika Vallimäe, Raho Aadla (Viljandi Kultuuriakadeemia), Einar Lints (Viljandi Kultuuriakadeemia), Joonas Tagel (Viljandi Kultuuriakadeemia) jt.

Debüütlavastus etendub Eestis vaid kahel korral: 2. aprillil Vene Teatris ja 4. juunil Rahvusooperis Estonia.

Lisainfo:
Kristi Kalmaru
+372 5624 2863

Lisatud piltide autor: Ellen Loitmaa