Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uus tantsuteater Tee Kuubis kutsub avaetendusele

27.04.2005 11:00

Uue tantsuteatri Tee Kuubis tegijad kutsuvad kõiki tantsu-, kunsti- ja kultuurihuvilisi neljapäeval, 28. aprillil kell 20.00-21.00 endaga kaasa jalutama Linnahalli treppidele ja ümbrusesse, et osa saada Tee Kuubis avaperformance'ist "Teepidu".
Tantsijate ühistööna Oksana Titova juhendamisel loodavad liikumisskeemid sisaldavad erinevaid tõlgendusi tee mõistetest, stardipositsioonile jõudmine ja piiride ületamine nii otseselt kui ka kaudselt.

1. aprillil 2005.a. loodi TPÜ koreograafia osakonnas 24 asutajaliikme osavõtul MTÜ Tudengite Tantsuteater Tee Kuubis (T³), mille eesmärgiks on ühisnimetaja alla koondada kõik koreograafia osakonna loomingulised ettevõtmised, et pakkuda mitmekesist valikut praegusel Eesti tantsumaastikul produtseeritavate lavastuste kõrvale. Loodud tantsuteatri repertuaari hakkavad kuuluma nii tudengite töödest kokku pandud lavastused, performance'id, ürituste jaoks väljastpoolt tellitud esinemisnumbrid kui ka professionaalsete koreograafide poolt tudengitele loodud tantsulavastused.

Maikuus jõuavad lavale Tee Kuubis produtseeritavad lavastused sel kevadel lõpetavate tudengite diplomitöödest. Etendused toimuvad Kanuti Gildi SAALis (14., 16. ja 18. mail kell 19.30), Hobuveskis (20. ja 21. mail kell 19.30 ning 22. mail kell 13.00 ja 19.30) ning Nukuteatris (23. mail kell 19.00).

Järgnevalt lavastatakse Tallinna Vanalinna päevade raames Tallinna Kesklinna Valitsuse toetusel ajaloolisel tantsul ja pantomiimil põhinev projekt "Elustuvad legendid".
Koostöös Rocca al Mare Vabaõhumuuseumiga valmistatakse ette eesti tantsu esinemisprogramme ning selle aasta augustikuus esitatavat tegelikult juba 2003. aastal diplomitööna valminud ja publiku sooja vastuvõtu pälvinud kaasaegse tantsu lavastust August Kitzbergi "Libahunt" ainetel.


Eesti Tantsuloovisikute Liit
[email protected]