Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

UUS TANTS 2013

08.04.2013 13:15

UUE TANTSU festivali põhiprogrammi kuuluvad järgmised lavastused:

Fine 5 Tantsuteater „Enne kui minna, ma ütlen“

Karl Saks „The Drone of Monk Nestor“

Erik Alalooga & Andreas W „Materjali vastupanu“

Kaja Kann & Juha Valkeapää „It seems a good place to build a house“

Renate Valme ja Kompanii Nii „Pung“

millimeter performance group "It was good while it lasted (feat. Luminoso)"


Lapsi silmas pidades on festivali jaoks välja valitud Zuga ühendatud tantsijate lavastus „Võluvärk“. Lisaks näitavad erinevad tantsukunstnikud work-in-progress'e. Nende programmi kaasamisel on silmas peetud ka Haapsalusse kogunevaid erinevatest rahvustest produtsente ja festivalide kuraatoreid. Põhiprogrammi valis kunstiline juht Henri Hütt ja kolmeliikmeline žürii.

Uue Tantsu festivaliga koostöös toimub festivali ajal rahvusvaheline teatriteaduse üliõpilaste seminar "nu_dnc.txt". Noored tantsukriitikud Eestist, Venemaalt, Lätist ja Leedust osalevad kolmepäevases workshopis ning püüavad leida uue tantsu mõtestamiseks uusimaid viise, et pidevalt muutuva vaatlusobjektiga sammu pidada ja omagi töövahendeid värskendada. Seminari korraldab Tartu Ülikooli Teatriteaduse Üliõpilaste Loož ja kedja Writing Movement.

Festivali koostööpartnerid on Põhja- ja Baltimaade tantsukunsntike võrgustik kedja ning Eesti Teatri Agentuur ja Draamamaa (www.draamamaa.ee).

Festival UUS TANTS toimus esimest korda 1997. aastal. Eesti kaasaegse tantsu ülevaatefestivali eesmärgiks on esitleda Eesti sõltumatute koreograafide ja tantsijate viimase kahe aasta jooksul esietendunud tipplavastusi.