Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uus saade “Teatrivaht” toob teatrielu Vikerraadiosse

11.01.2018 13:23

Sel pühapäeval, 14. jaanuaril algab Vikerraadio saade "Teatrivaht", kus arutletakse eesti teatris ja Eesti teatrites toimuva üle. Vahis on korraga või vaheldumisi kolm vaatlejat: Lea Tormis, Madis Kolk ja Meelis Oidsalu.
 
Igas saates tutvustatakse mõnd silmatud lavastust, püütakse teatriilmas säravate tähtede järgi koordinaate määrata ja kui vaja, hoiatatakse karide eest.

Esimeses saates räägitakse Draamateatris etenduvast Uku Uusbergi / Anton Tšehhovi "Ivanovist" ning Teatri NO99 hetkeolukorrast lavastuste "Hüsteeria" ja "Heasoovijad" näitel. Samuti annavad teatrivahid vaatamissoovituse.

Üle 50 aasta lavakoolis töötanud Lea Tormis on inimene, kes kannab endas eesti teatri- ja kultuurilugu ning keda ennast kannab raugematu uudishimu üha mitmekesistuva teatrielu vastu.

Madis Kolk on ajakirja Teater.Muusika.Kino peatoimetaja ja teatrikriitik, teinud arvukalt süvaintervjuusid teatrimaailma vägevatega ning hoiab alles kõikide lavastuste kavalehed, mille etendusi ta külastab.

Meelis Oidsalu on "inimene tänavalt" - riigiametnik, kes ajuti teatrikriitikat avaldab.

Saates tehakse põikeid teatrilukku ja -teooriasse, ent saatetegijate südameasi on teatriajakirjanduse edendamine viisil, mis just hetkel teatrite mängukavades olevate lavastuste vaatamiskogemust avardab.

"Teatrivaht" on eetris kaks korda kuus pühapäeviti kell 16.05.

Allikas: vikerraadio.err.ee