Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uus raamat Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumilt

21.01.2009 15:30

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumil on valminud uus trükis
"Tants Kalevipoja ümber. Helmi Tohvelmani päevaraamat".

Sarja "Elavik" kaheksanda raamatu aluseks on ballettmeistri ja pedagoogi Helmi Tohvelmani (1900-1983) päevaraamat, milles ta on kirjutanud Eugen Kapi balleti "Kalevipoeg" lavaletoomise loo Estonia teatris
1948. aastal.

Helmi Tohvelmani "Kalevipoja" lavastamise hetki kajastava päevaraamatu kõrval on trükises mälestusi Ferdinand Veikelt (Kalevipoja osatäitja), Naima Kasakilt, Anna Ekstonilt, Ago-Endrik Kergelt, Eino Tambergilt jt.
Iivi Lepiku ja Kalju Haani koostatud saatesõnad annavad ülevaate eepose "Kalevipoeg" algusloost ning Kalevipoja teema jõudmisest kunsti, muusikasse ja teatrisse. Raamatu lõpus on ülevaade Eestis lavastatud Kalevipoja-teemalistest lavastustest ja peaosatäitjatest. Trükises on rohkesti kasutatud fotomaterjali.

Raamatu koostas Iivi Lepik, kujundas Kadi Pajupuu. Raamatu väljaandmist toetas lisaks Eesti Kultuurkapitalile ka Eesti Muusikanõukogu. Raamat on müügil Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi raamatusari "Elavik" põhineb muuseumi kogudes olevatel ajaloolistel arhiivimaterjalidel.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Üldinfo 644 6407
[email protected]
www.tmm.ee