Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uus PREMIERE taotlusvoor on avatud

08.01.2018 15:09

PREMIERE 2019
PREMIERE on rahvusvaheline sari lavastajadebüüdiks, mis pakub professionaalset platvormi koreograafidele enda kunstnikuvisiooni tutvustamisel esimeses liikumisel põhinevas tantsulavastuses.

PREMIERE`19 taotlusvoor on avatud kuni 23. veebruarini SIIN.


 
Sarja raames pakume kuni viiele vastuvõetud tantsukunstnikule kolmepäevast residentuuri Pardimäel ja kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval või Gertudes Ielas Teatris Riias koos kogenud tantsukunstnikest mentoritega. Enda kui oma loomingu tutvustamist septembris toimuval showingul Sõltumatu Tantsu Laval. Showingu põhjal valime kaks koreograafi, kes saavad oma ideed koos lavastusmeeskonnaga edasi arendada tantsulavastuseks erinevates residentuurivormides, et esietenduda 8. veebruaril 2019 Sõltumatu Tantsu Laval ja hiljem tuuritada Eestis ja väljaspool.

Tegemist on uuendusliku platvormi ja initsiatiiviga tantsuväljal, mis on välja töötatud Eestis, et luua alustavatele koreograafidele, neile kes on loomas oma esimest tantsulavastust, võimalused valdkonda sisenemiseks – võimalust tutvustada enda kunstnikuvisiooni oma esimeses professionaalses tantsulavastuses. PREMIERE programm toetab alustavaid koreograafe kogu projekti perioodi kuni professionaalse tantsulavastuse ning rahvusvahelise tuuritamiseni.

Kellele?
Programm on mõeldud neile, kes on otsustanud luua oma esimese professionaalse avaliku liikumisel põhineva tantsulavastuse.
PREMIERE on selleks, et alustada oma professionaalset tegevust koreograafina ja seepärast võtame vastu taotlusi erinevate valdkonda kunstnikelt, oluline on soov luua oma esimene tantsulavastus. Programm pakub võimaluse tutvustada end kunstnikuna erinevatest aspektidest ja annab väärtusliku kogemuse tantsulavastuse loomises.
PREMIERE otsib pühendunud, kõrgelt motiveeritud, avatud mõtlemise ja piisava paindlikkusega kunstnikke, kes näevad oma tulevikku professionaalsel vabakutselisel tantsuväljal. Programm pakub selles osalevatele koreograafidele tantsuvälja võrgustikku ja suhteid, millele toetudes saavad koreograafid edaspidi iseseisvalt hakkama vabakutselisel tantsuväljal.

Mida PREMIERE programm pakub?
Valitud viiele koreograafile tähendab PREMIERE programmis osalemine aasta aega kestvat rahvusvahelist koostööprojekti, mida võib nimetada kui tantsukunsti inkubaatoriks ning mis sisaldab alljärgnevat:

• Kolmepäevast residentuuri Pardimäel Kaja Kannu juhendamisel
• Kahenädalast stuudioresidentuuri PREMIERE partnerorganisatsioonis, mille mentoriteks on kogemustega tantsu- ja etenduskunstnikud Karl Saks, Ruslan Stepanov, Tiina Mölder, Ajjar Ausma, Kaja Kann, Andrejs Jarovojs
• Avalikku ettenäitamist koos tagasisidega publlikult ja teistelt kunstnikelt
• Meediaplatvormi enda tutvustamiseks
• Ettenäitamise põhjal valitud kahele koreograafile abi oma lavastusmeeskonna komplekteerimisel ja kolmenädalast resiedentuuri lavastuse loomiseks
• Kahele valitud koreograafile prooviperioodi ja motaaziperioodi laval koos tehnilise toe ja produtsendiga
• Kogenud tantsukunstnike mentorlust kogu produktsiooniperioodi
• Esietendust tantsulaval
• Professionaalset tagasisidet ja meediakriitikat
• Lavastuse dokumenteerimist ja salvestust
• Etendusi partnerite lavadel
• Produktsiooni finantseerimist
• Saada osaks PREMIERE võrgustikus

Sarja toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Pardimäe Lokaal, Gertrudes Ielas Teatris ja Dansearena Nord.

PREMIERE sari on üheksa aasta jooksul tutvustanud 27 uut tantsukunstnikku läbi nende debüütlavastuste. PREMIERE sari on püünele toonud Sigrid Savi, Keity Pooki, Sylvia Kösteri, Joanna-Karoline Kalmu, Maarja Tõnissoni ja Arolin Raudva, Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere, Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts, Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik ja Helena Pihel esimesed tantsulavastused.

PREMIERE koreograafid ja lavastused on kaasa rääkinud ka auhindande jagamisel nn Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud "Tšuud" nimetati 2010. aastal Eesti teatri aastaauhindade parimaks tantsulavastuseks. Svetlana Grigorjeva märgiti Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks 2011. aastal PREMIERE raames etendunud "sõp rus est" lavastusega. Mari-Liis Eskussoni PREMIERE lavastus "vägisi" tunnustati 2014. aastal Eesti teatri aastaauhindade tantsulavastute auhinna nominendiks. Joanna Kalmu "Debutante" oli 2016 aasta Eesti teatri aastaauhindade tantsulavastuste nominent.

Kontakt
Triinu Aron
Projektijuht
triinu/at/stl.ee