Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uus NUKU teatrikompleks on avatud

11.11.2016 11:52

NUKU teatrikompleksi avamine
Pühapäeval, 13. novembril 2016 avati (M)aja Peoga uus NUKU teatrikompleks. 

13 kuud kestnud ehituse tulemusena on Nunne tänavale kerkinud ligi 1400-ruutmeetrine teatrihoone, kus lisaks saalile on leidnud koha ka uued lisaruumid NUKU muuseumi ekspositsioonile ning tööruumid teatri tehnikutele jadekoratsioonimeistritele. NUKU peasissepääs asub edaspidi uues majaosas Nunne tänaval. 
 
Koos juurdeehitusega rekonstrueeriti ka Lai 1 teatrimaja, kogu projekti maksumus on koos käibemaksuga 6 miljonit eurot. Juurdeehituse arhitektuurse lahenduse autorid on Karisma Arhitektid koosseisus Risto Parve, Diana Taalfeld, Kai Süda ja Kristo Kaskpeit ning sisekujunduse lõid Maile ja Eliina Grünberg. Lai 1 teatrimaja uuenenud sisekujunduseautor on teatri peakunstnik Britt Urbla Keller.

„Me tähistame täiesti uue ajajärgu algust NUKU teatri elus,“ ütleb teatri kunstiline juht Taavi Tõnisson. „Pühapäevane (M)aja Pidu oli pühendus meie majale ja neile inimestele kes on seotud sellele majale sisu ja vormi loomisega. Samuti on (M)AJA pidu pühendus kodutundele, mis selle imelise maja seinte vahel tekib,“ väljendab Tõnisson kogu NUKU töötajate tänulikkust ja uhkust.

Kogu kompleksi avapäeval, 13. novembril sai vaadata kolme etendust, tutvuda NUKU muuseumi värske ekspositsiooniga „Nukuteatri loomise lugu” ja käia koos teatritöötajatega majaekskursioonidel. Etenduste eel kõlas ka uhiuus publikukutsung, mis valiti välja 20 konkursitöö seast. Võidutöö „Puhun Nukule Elu Sisse“ autor on helikunstnik Judith Parts.

Õhtul toimus kutsetega tänukontsert-etendusele oodatud üle 500 inimese, kes on teatrihoone valmimisele kaasa aidanud.

Vastvalminud teatrisaalis jõuab esimene uuslavastus lavale 4. detsembril, mil esietendub Sander Puki lavastatav jõululugu „Mustkunstniku elevant”, mitmed varasemad lavastused etenduvad selles saalis juba novembrikuus. 

Kogu programmil saab silma peal hoida NUKU kodulehel: http://www.nuku.ee/et

Uude teatrikompleksi elamusi saama on NUKU teatri 65. hooajal oodatud kõik huvilised!
 
Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509